Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modrá smrt

8 měsíců starý notebook a už potřetí hodil modrou obrazovku, ve dvou případech to bylo z hraní a teď třetí případ byl jenom z internetu. Jedná se Lenovo IdeaPad G580, Windows 7 Home Premium. Moc se v tom nevyznám a tak nevím co dělat, zde chybová hláška. Na jedné poradně říkali že to vypadá na HDD, paměti a nebo i grafiku, pokud by to bylo jedno z toho, tak bych notebook mohl poslat do servisu? Jak říkám, NB je starý 8 měsíců

Jsou všechny ty tři chyby totožný s tou, co jsi poslal?
Pokud ano, tak bych jako pachatele silně podezříval RAM. Můžeš je otestovat buď pomocí MemTest86 nebo Gold Memory. Postup je v obou případech stejný: stáhni ISO -> vypal na CD -> nabootuj z něj -> test se spustí automaticky. Nechej proběhnout více průchodů (několik hodin, ideálně přes noc).

Jo, vypadá to OK. Takže - co včil?
Teď by to chtělo vyloučit či potvrdit HW chybu (především chybu na základní desce). To se na notebooku provede dost těžko (chyba desky u PC se ověřuje nejlépe její výměnou), takže bych na to šel oklikou - nabootuj nějaký Live Linux a zkus chvíli (třeba i několik dnů) provozovat noteboook takto.
Pokud se chyba v Linuxu objeví, jde o HW závadu, takže reklamace.
Pokud se chyba v Linuxu neobjeví, lze pravděpodobně HW závadu vyloučit, takže pak je třeba soustředit se na SW - ovladače, apod. Především:
- nepoužívat žádné čistidla a tunidla registrů (CCleaner, TuneUp apod.). Pokud jsi je teď používal, pak to je pravděpodobně příčina pádů a nejlepší je nová čistá instalace Windows
- přeinstalovat všechny nejnovější ovladače ze stránek výrobce notebooku (a začít ovladačem základní desky). Pokud nepomůže, opět se pusť do nové čisté instalace Windows.
Pokud to bude zlobit i po nové čisté instalaci Windows, tak reklamace.