Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem notebook Lenovo S210 - jaký vybrat

Ahoj, plánuju vyměnit dosluhující notebook a nejvíc mě zaujal Lenovo S210 s označením 59-392717 (k nahlédnutí třeba tady http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-s210-touch-cerna_ 3/135482/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium= cpc&utm_campaign=Notebooky&utm_term=Lenovo_IdeaPad _S210_TOUCH_cerna)– líbí se mi že má 8GB RAM a ještě kombinaci klasického a SSD disku. Chci se ale zeptat na procesor, je tam i3-3217U Ivy Bridge a v procesorech se zas tolik nevyznám.
Dělají se ještě další 2 verze, jedna s Intel Pentium 987 (59-387037) a to poznám i já že to bude strašně slabý (o této variantě vůbec neuvžuju) a druhá s Intel Celeron 1037U (59-392715)(http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-s210-touch-white -d481250.htm)– což si myslím, že bude taky horší, ale už né o tolik a základní parametry procesoru jsou podobný, ale má jen 4GB RAM a chybí SSD disk. Další rozdíl je v grafice, zatímco verze s i3 má HD Graphics 4000, tak verze s Celeronem má HD Graphics a tam taky nepoznám jak jsou velký rozdíly. No a rozdílný jsou i RAMky, ten s i3 má sice 8GB, ale s frekvencí 1,33, zatímco s Celeronem jsou jen 4GB, ale s frekvencí 1,6 (i když tam je mi jasný, že ty 8GB i při slabší frekvenci budou mít jasně navrch)
Takže bych se chtěl poradit, jestli se mi příplatek skoro 3000 kč za ten s i3 vyplatí nebo prostě jak velký bude rozdíl v rychlosti. Vždycky jsem měl výkonější počítače kvůli hrám, takže jsem zvyklej na silnější NB, ale před nějakou dobou jsem se s hrama přesunul na Xbox, takže počítač už bude spíš na kancelářskou práci, ale znáte to, občas si nějakou tu hru ještě zahraju :)
Případně jaká je k tomuhle Lenovu alternativa? Vybírám menší notebook (max 14 palců, spíš míň),podmínkou je dotyková obrazovka, radši bych bez CD mechaniky no a co nejvyšší výkon v ceně do těch 13 tis., max 13,5
Díky za všechny návrhy, náměty, rady a podobně :)

OK, takže mysliš, že je výhodnější ta levnější verze? Je tam ještě trochu jiná grafika, ale nevim jak velký jsou mezi nima rozdíly, no a ještě SSD disk, urychluje to běh OS hodně? zase 3000 navíc je (vzhledem k ceně) dost ...