Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpojení/připojení Sata disku za chodu

Dobrý den,

řekněte mi prosím, jestli mohu vypojovat a zapojovat za běhu datové disky. V případě, že to jde, jak disk upozornit, že budu odpojovat, aby vše ukončil?

Desku mám tuto : P67-DS3-B3
Case mám tuto : Zalman MS800 PLUS

Děkuji Vám mnohokrát.
S pozdravem,
Jirka.

jestli "ikonkou vpravo dole"* myslíš Windows a příkaz "Bezpečně odebrat zařízení", tak myslím, že to nepůje, protože ,SATA disky se v menu u ikonky vpravo dole neukazují.

Jinak bych se toho nebál, pokud disk bude zastaven (ovšem jak na to, záleží na OS), třeba hdparm -Y funguje i ve windows.

Shodou okolností ikonka vpravo dole (widget Systémová část panelu a ikona "Upozornění na zařízení") má stejnou funkci i v KDE, akorát, že oddíly unmountne a bezpečné odpojení si musí člověk vyřešit jinak (ale windows do verze 8 to taky neumí).