Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Filtrovanie MAC adress

ahojte vsetci.

Kamoska si kupila samoinstalacny balik na internet a dostala k nemu aj WIFI router. Chcela by si nastavit ten router tak, aby sa k internetu nedostal ziaden PC (ci notebook), len jej vlastny notebook.

Tak viem, ze sa to da pomocou Filtrovania MAC adries. Je to tak? Ako to spravim? Kde presne? A ak nie, tak ako na to?

za konstruktivne napady vopred vsetkym dakujem...:-)

Mam take router, a volil jsem variantu ze budu mit kabely po dome rozvedene je to bezpecne zadne zareni (nevim do jake miry nebezpecne) a cena kabeli je take dobra. pokud mas wifi router ktery je zaroven i jako vysilac signali internetu tak je tady moznost sifrovani neco jako udelat zabezpecenou sit ale vic o om nevim tak bojuj Martin M

Mozna, kdyz te napadne prozradit typ routeru, dostanes konkretni odpoved.

Filtrovani MAC bez sifrovani umozni utocnokovi odposlech, pak si nastavi MAC, ktera je na routeru a dostane se do site.

Na routeru (viz prirucka, kterou jsi k nemu dostal) si nastav WPA sifrovani a nejake "neuhadnutelne" heslo

Access Control allows users to define the traffic type permitted or not permitted in your LAN. You can control which PC client uses what services in which they can have access to these services.
If both of MAC filtering and IP filtering are enabled simultaneously, the MAC filtering table will be checked first and then IP filtering table.

tohle pise edimax br6104k kdy po zapnuti firewallu se to zobrazi menu MartinM