Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost Ramdisku

Chtel bych pozadat o radu, jaka je optimalni velikost ramdisku pro pouzivani jako cache pro prohlizec firefox a take pro TEMP a TMP ze systemu. Jako systemovy disk pouzivam SSD a tak bych rad odvratil "zbytecny zapis na systemovy disk. Jelikoz mam 8Gb ram a hry moc nehraju tak bych obetoval Ram na vytvoreni ramdisku. A jeste bych chtel radu ohledne ulozeni ramdisku na hdd pri vypnuti pc, funguje tedy tato polozka tak ze pri vypnuti pc se mi vyprazdni ramdisk do img na hdd a po zapnuti pc se opet nacte z hdd?

Pouzivam program RamDisk Plus 10.0.

Co máš za disk, že se ho bojíš používat na ne tak malé množství dat? Ty máš v plánu tu cache v ramdisku synchrononzovat na disk při vypnutí atd? Pokud ne, nevidím důvod, aby se vyráběla "jakoby" disková cache v ramdisku, když stačí nastavit zvětšit cache v paměti a diskovou vypnout. Někde v about:config, víc nevím.

1) Ramdisk jako cache prohlížeče je dobrej nápad, ale to snad mají ty prohlížeče už zmáknutý, ne? Pokud ne, tak vyhraď orientačně/pokusem 1 GB, no a pokud by to nestačilo, můžeš buď jeho velikost zvýšit, nebo po pár hodinách prohlížeč ukončit, vyčistit ramdisk a znovu pokračovat.

2) Ramdisk jako TEMP a TMP adresář by byl dobrej nápad, ale při instalaci novýho SW by se zde mohly uložit info, potřebný pro dokončení po restartu; no a to je docela problém, protože obvykle/vždy se obsah ramdisku restartem ztrácí. Nenávratně a navždy.

3) Perzistentní ramdisk ("data vydrží restart") je tak trochu chiméra jako suchá voda; i když nějaký řešení existuje, obávám se ale, že po restartu bude obsah perzistentního ramdisku k dispozici až pozdě na to, aby se dokončila např. zmíněná instalace novýho SW.

Nejlepší ramdisk co znám, spolehlivost, konfigurace, možnost zařídit aby byl persistentní (což se musí nakonfigurovat) je ImDisk