Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký netbook a kde ho sehnat?

Otec videl muj netbook ( http://www.czc.cz/acer-aspire-one-d270-28ckk-cerna _3/103949/produkt ) a chtel by neco podobneho. Po zvazeni vsech pro a proti vysel pozadavek:

10palcu, 6+ hodin vydrz, grafika podporovana v linuxu ( tedy nikoli PowerVR http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_GMA#PowerVR_GPU _based )

(ostatni pozadavky jsou splneny automaticky, predpokladam - RAM 512M+, HDD/SSD 20GB+, 3xUSB ....)

prednosti je nizka cena a nepritomnost Windows. Nejak se mi nedari nic rozumneho najit, poradite?

Cena? Nový/použitý/ na inzerát/z aukra? Nebrat netbooky s takovým brakovým displejem. Co se týče netbooku, aktuální nabídka je bídná, vlastně jediné co je na výběr je nějaký pentium celeron (asus x200Ca) a pak AMD apu. A ceny přemrštěné.

Nový (půjde do jeho oficiálního účetnictví, já mám jen pomoct s výběrem a následně údržbou)
Můj stál 6.600 vcetne DPH, tedy asi neco v teto relaci.

Výkon není kritický, je to na praci, nikoli nahry, chce to převážně pro TeX (což chodilo už na 486/100MHz)

Ten asus pisou, ze ma 3clankovou baterii a to pry znamena 2-3 hodiny provozu, coz je dost malo

Display se mi zda dostacujici (jako vetsi rozliseni by neskodilo, ale to by asi posunulo cenu zcela jinam)

Tak ten výkon bude na straně Aceru, ale samotná kategorie "netbook" je nahrazena intelím "ultrabookem", nebo tímto na pomezí tabletu s HW klávesnicí a samotnými tablety.
Co je ovšem nejhorší je šetření na akumulátorech, které obvykle nejsou uživatelsky vyměnitelné.

Tady je zase problem, ze by nefungovala sit, touchpad a grafika, coz jsem v zadani bral spis jako samozrejmost, zminil jsem jen tu grafiku.

The Asus Transformer Book T100TA has only limited Linux support. Although it is possible to start and install Ubuntu 13.10 on an Asus T100, WiFi, Touchpad and full graphic resolution is not workin yet. ( http://www.linux-hardware-guide.com/2013-12-25-asu s-transformer-book-t100ta-10-1-convertible-tablet- pc-intel-atom-quadcore-z3740-13ghz-2gb-ram-64gb-hd d-touchscreen )

Jinak cena sice vyssi, ale vydrz az 11hod za to asi stoji.