Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem huawei ascend g510 zvuk uzávěrky foťáku

Zdravim,
dneska jsem si zakoupil tento mobil a docela mě zarazilo, že nejde vypnout zvuk uzávěrky foťáku. Vygooglil sem sice, že stačí vymazat soubor camera_click.ogg v adresáři: system/media/audio/ui/, ale nepovedlo se mi jí najít. Buď je chyba mezi židlí a mobilem (počítačem), nebo někde jinde. Nicméně prosím o pomoc. Předem díky za odpovědi.

Nemam ho rootnutej, nikdy sem to nedělal a jak tak koukám na fóra z návody, tak zjišťuji, že moje angličtina i s pomocí překladače neni dost dobrá, abych to zvládnul. Tudíž jestli můžu poprosit o nějaký stručný návod, nebo o doporučení nějaké jiné aplikace na focení.

S aplikaci ti neporadim, nikdy jsem zvuk pri foceni neresil, ale urcite to nejaka bude umet vypnout.

Bez rootu nemuzes nic mazat v /system ani v podslozkach.

Navody se mrkni v prislusne sekci androidforum.cz pro tvuj foun.

Nemuzes najit to "/system/media/audio/ui/" nebo jen ten soubor?

Odkryt /system umi kdejakej souborovej manager (ES File Explorer), pokud nemas ten soubor na tom miste, kde mas mit, tak jedine zase pohledat na xda-developers, jestli ten problem nekdo neresil a nedal navod.

takže jsem trochu študoval a dostal jsem se o něco dál..
mám zažádáno o "unlocking password" na ofiko stránkách a narazil sem na další problémy... http://www.huaweidevice.com/worldwide/servicePolic y.do?method=getUnlockStep ...tady píšou abych si našel ovladače pro své zařízení ( ty se mi nainstalovali hned při prvnim připojení, jinak bych mobil v počítači neotevřel, ne?) a pak píšou abych si nainstaloval ADB toolkit z Googlu, ale tam je jenom pro mobily, tablety atp., ale pro PC ne, takže to je druhý zádrhel...prosím pomoc

Jeste bych doplnil - mam G510, a po vyzkouseni vseho mozneho bych rekl ze nejlepsi ROM + kernel pro ni je tohle:

ROM:
http://www.smartforum.cz/viewtopic.php?f=25&t=1291

Kernel:
http://www.smartforum.cz/viewtopic.php?f=25&t=2260
pouzil jsem ten NEW CeXstel v0.57 for CM10 (407MB ram)

- s uvedenym excelentni vydrz baterie a dostatek volne RAM, telefon svizny a dobre reagujici, stabilni - nestalo se mi ze by cokoliv blblo. Teda s vyjimkou kompasu, tam mam ale pocit ze jde o problem primo meho mobilu - nejsem si jist jestli fungoval spravne i na puvodni "stock" romce. A nevim uprimne jak je to u CM10 s podporou NFC, mam verzi G510 ktera to ma, ale nikdy jsem to na nic nepouzil a asi ani nepouziju...

Tak nevím, co dělám špatně...2x po sobě už sem si na HUAWEI stránkách napsal o unlocking password a čínani líní mi stále nejsou schopní ho zaslat (ani mi nepřijde nic typu "vaše žádost čeká na vyřízení")...nějaká idea, co by mohlo být špatně? (všechny kódy i email jsem si opakovaně zkontroloval, zda jsou zadány správně a kódy zadávám podle přiloženého obrázku)

docela mě zarazilo, že nejde vypnout zvuk uzávěrky foťáku.

To je schválně, abys nemohl tajně fotit osoby, který si to nepřejí. Mám pocit, že je to někde dáno zákonem (a nemusí se jednat o naši zemi).