Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Defragmentace bez windows

Zdravím, neznáte nějaký jednoduchý defragmentační nástroj, kterým by bylo možno defragmentovat disk aniž by jely Widle? problém je v tom, že když jedou widle, je spousta dat zablokovaných, protože je systém používá a nelze je tak defragmentovat. Zkoušel jsem různe linux live CD, Bart-PE CD, Hirens Boot CD ale chtěl bych radši něco jednoúčelového, ať to nestartuje 10 minut a aby to umělo kvalitně defragmentovat.

Díky za rady

nejjednodušší je podle mě defragmentovat soubory ve windows a pak použít např. OaO defrag a nastavit tam offline defragmentaci. Defragmentace všeho v "dosu" podle mě trvá o dost déle.Linux bych na to nepustil vůbec (experimentální podpora ntfs)