Připojím se k diskuzi. Podle mně se jedná o tři problémy, jaký NAS, co do něho (HDD) a k čemu to chci. Já mám zkušenosti s ZyXEL (210,310) a Synology DS213j.
ZyXEL jsou jedno šachtové NASy. 310 je o něco "rychlejší" než 210. Pro sdílení filmu a hudby po LAN je to dostatečné. Dají se tam doinstalovat různé balíčky (např. Wordpress), ale dost obtížně se upravují (musí se jít přes Linux).
Já jsem chtěl vlastní cloud a proto jsem přešel na Synology. To je dvou šachtový NAS (větší bezpečnost dat). Je možné velmi přehledně nainstalovat celou řadu balíčku (cca 50). Mimo jiné i Mail Server, Mediální server nebo CloudSync. CloudSync mně natolik vyhovuje, že uvažuji opustit částečná Dropbox. Synology umožňuje synchronizaci s Dropboxem. Po vložení příslušného Wi-Fi kitu do USB v NASu může Synology fungovat např. jako hotspot, nebo router (odzkoušeno - funguje to).