Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil se k WIFi připojí, notebooky nikoliv

Dobrý den,

mám problém s připojením noteboků k WIFI (router Tenda W316R) mobil Iphone, Samsung najdou wifi síť vždy a bez problému se připojí kdekoliv v bytě. Pokud na notebooku spustim program Wirelessnetview tak mam všude v bytě dostatečný signál 95-100%. Pokud připjím k notebooku USB wifi adaptér tak síť najde a bez problému se připojí, ale ani notebook s win XP ani win 8 nedokáží tuto síť vyhledat. Nemáte někdo podobnou zkušenost a řešení této situace?

Díky

Pavel

Pokud připojím k notebooku USB wifi adaptér

proč? notebuk má svoji interní wifikartu - co jsi s ním dělal?

ani notebook s win XP ani win 8 nedokáží tuto síť vyhledat

to je jiný notebuk, nebo ten samý s jiným wifi adaptérem, nebo s dalšími dvěma volitelnými systémy na disku?
podle nefunkčnosti tipuju, že jsi to instaloval ty:
http://pc.poradna.net/a/view/366229-ovladac-zaklad ni-desky
wifi se obvykle zapíná nějakou klávesou přes nějaký "launcher" výrobce tajného notebůů.

wifikarta má být nastavena na region česko, aby viděla i možné kanály 12,13 z routeru.