Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sata hdd-par otazok

Hi,

nakolko mi zacalo v hdd(maxtor 80GB) nejak divne hrkat(HDTune ukazuje stav OK, maxtor uttilita nejde pouzit koli via KT600 chipsetu)-uvazujem o kupe sata disku. Mam dosku abit KV7( http://www2.abit.com.tw/page/en/motherboard/motherb oard_detail.php?pMODEL_NAME=KV7&fMTYPE=Socket+A ) a podpuruje sata 150(co by malo byt sata1)-ak som dobre pochopil, toto nie je problem.

Hlavnou otazkou je aky disk :-) chcel by som co najlepsi, najlacnejsi,...a s kapacitou vacsiou ako 80GB(hladam disk o velkosti cca 160GB). mam na vyber z tychto znaciek: WD, hitachi, maxtor,samsung, seagate.
nieco som si uz samozrejme precital a vsade je iny problem-maxtor su nekvalitne, niektore seagate piskaju, WD su hlucne,...
V recenziach ma navrch WD, ale zevraj su kazove.

Nakoniec som dosiel k zaveru, ze si veberiem 1 z tychto diskov:

Western Digital 160GB 7200 8MB SATAII WD1600JS
http://www.westerndigital.com/en/products/Products. asp?DriveID=137&Language=en

SEAGATE Barracuda 160GB 7200 8MB SATA2 ST360811AS/12AS
http://www.seagate.com/cda/products/discsales/marke ting/detail/0,1596,768,00.html

Hitachi 160GB 7200rpm SATA2

Pristupove doby su zhruba rovnake.

Najviac sa priklanam asi k tomu WD(okrem ineho ma 3 rocnu zaruku). Suhlasite? pripadne napiste vas tip.

dakujem.

loading...

Mám shodou okolností úplně stejné pořadí. Nemyslím si, že to o něčem vypovídá. Je to asi o osobní zkušenosti každého. Já třeba nemám rád disky Samsung - měl jsem s nimi mnoho peripetií.(to nemá být nic proti Fuentemu ;-), jsem taky fanda WinME a na spoustě počítačů se slabším HW v mém okolí, díky mě, stále bezpromlémově běží.) Já tedy nedám dopustit na Seagate. :-)

Mam Abit KV7 a kupil som Western Digital 160GB 7200 16MB SATAII WD1600YS. Nastal problem bios mi ho nenajde. Som začiatočník, keď ho zapojím samostatne vypíše mi:Scan Devices, Pleae Wait......
None Raid
Serial . Ch0 Master : WDC 1600YS - 01SHBO
Press <Tab> Key into User Window!
A ja tomu nerozumiem čo to píše, neviem Anglicky. Dobra rada nad zlato . Disk zatial odložen v šuflu.

Veď som písal že neviem Anglicky a som začiatočník tak sa nečuduj.Preto som písal že ho nenajde lebo išiel som disk naformatovať z botovacieho CD a pochvíli mi napisalo, že tam nieje žiaden Disk. Dalej si neviem rady.

Před instalací operačního systému je nejprve nutné na prvním fyzickém pevném disku v počítači (disku 0) vytvořit primární oddíl a zformátovat tento oddíl pomocí některého z možných systémů souborů. Takovému oddílu se bude říkat systémový oddíl. Alternativním postupem je vytvoření samostatného oddílu pro operační systém na libovolném fyzickém pevném disku. Takovému oddílu se říká spouštěcí oddíl. Jako spouštěcí oddíl lze rovněž použít systémový oddíl na disku 0.

Takže nejdřív vytvořit oddíl/oddíly a pak formátovat. Viz:
cs

taky si přečti tohle:
http://computer.zive.cz/h/computerUzivatel/Ar.asp?A RI=131220