Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako opravit zrezany heatpipe

Kamos skladal pc a kupil si mega chladic Cooler Master Hyper 412S. Problemom bolo, ze jeho skrinka (tiez Cooler Master) bola akosi uzsia a chladic tam nevedel narvat (teda presahoval cez bocnicu koncami heatpipu asi o 1.5cm). Takze chytil karbinu a konce spili. Bohuzial az za pecatou, cize mu zostali otvorene heatpipove trubky a samozrejme chladic sa po 2-3h hrania prehrial a vypinal pc.
Je nejaka moznost to este rovnako amatersky ako to pokazil opravit? Skusal uz niekto doliat do trubiek tekutinu (napriklad alkohol) a potom ich len niecim zapecatit? Ak ano aku tekutinu pouzil, v akom pomere k objemu trubky a cim zapecatit konce trubiek?

Dik za odkazy, len potvrdili, co som si myslel. Nikto nevie presne na aky podtlak je heatpipe nastaveny, nikto nevie aka kvapalina sa tam pouziva a heatpipe nie je mozne uchladit napriklad len cistou vodou bez podtlaku (co som predpokladal, ale predsa len chcel vyskusat), pripadne len zapecatenim otvorenych trubiek.
Takisto ako autor clanku som sa povodne domnieval, ze aj narezeny heatpipe dokaze uchladit pc aspon medennymi trubkami chladenymi zvonku ventilatorom, co sa v mojom pripade aj viacmenej potvrdilo, pretoze na pc sa dalo pracovat a dokonca aj par hodin hrat (v zavislosti od hry), iba stresovy test, co vytazil vsetky 4 jadra ho odpalil do 30-40s, takze stastie, ze dnesne hry nevedia vyuzit 4 jadra procesoru na 100%;o).

:-?

Copak by asi kamarád dělal, kdyby zjistil, že se mu do bedny nevleze grafická karta… Nebo že mu nevleze notebook do tašky.

Kdyby místo chladiče nedal distanční sloupky a místo na bedně, kde chladič překáží, trochu vyklepal kladivem, třeba by to tam narval bez řezání, není to o moc pitomější nápad. Pokud má kamarád 8 let, věk jej omlouvá, na vině jsou jeho rodiče, že mu dovolí brát karboflexku do rukou.

------
edit: aha, datum.