Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB 2.0 různá kvalita řadičů?

Ahoj, zajímalo by mě proč při kopírování v linuxu mezi 2 USB NTFS externími HDD na různých PC je jiná rychlost. Samozřejmě jsem zkoušel i různé kombinace portů, vliv to mělo jen na 3. kompu (jako že oby disky trefily na stejný hub, že by se o rychlost dělily). Taky mě napadlo, že díky nepochopitelně velké zátěži CPU při kopírování by tím rychlostkopírování byla omezena, ale CPU load není nikdy 100% (nevím , jestli zápis využívá víc vláken a taky jestli htop a ksysguard vypisuje CPU load podle jakého klíče). Poslední nápad tedy, že kvalitu řadičů-hubů se liší?

Atom N550 1.5GHz, 2jádra+HT, i915 chipset , Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB2 EHCI Controller (rev 02) ... 11MBps ,zatížení CPU 40 nebo 80% (ksysguard vs htop), linux 3.11
Core 2 Duo 2.1GHz, jádra, pm965 chipset, Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB2 EHCI Controller #1 (rev 03), 21MBps, load 20 nebo 40% (vyberte si, nevím), linux 3.12
Q9550, 4jádro, WIndows 22-28MBps, ale i 20MBps v jiné dvojici portů

USB2.0 zvlada 480Mbit a nezavisi to od radica.
Mas posahany linux, alebo nevhodny pre atom (t.j. dementny program na kopirovanie alebo dementny kernel). A hlavne to moze zavisiet aj od HDD, 2,5" HDD su omnoho pomalsie jak 3,5", typicky brzdia ked su cez USB na 20MByte/s. Navyse ked nieco kopirujes tak zavisi aj od toho ci kopirujes male subory alebo velke subory, a od fragmentacie. Vela malych suborov je omnoho pomalsie. Dalej zavisi ci mas povolenu write cache (v OS). Dalej zavisi od cache disku. Dalej zavisi od trilion dalsich veci (napr. srackovy USB kabel v kejse a nasledne errory pri prenose apod). Ne od radica.

Vyhod linux a daj si tam windows XP. Alebo si najdi linux ktory funguje normalne, bez potreby cosi tam tunit. Trebars nejaky Lubuntu, alebo uplne lahky porteus apod. Fakt nema vyznam tunit v nejakom nefunkcnom polepenom builde 3roky cosi v kozole, ked to v principe nefunguje. Sice mam podozrenie ze tam mas nejake HW problemy, ale co ja viem.
Ked ten atom nestiha tak to nevylepsis nejakym tunenim v konzole. Zapni si write cache, to je vsetko.

Proboha proč se vracet ke šrotu, i když na něj hodil Bobek Microsoft zrušením podpory. Nezná to GPT,TRIM, nemá to sémantikcé hledání,prostě vykopávka. A navíc na widlích jde horkotěžko zprovoznit wlan v monitor módu.
write cache se zapíná pomocí sudo smartctl -s wcache /dev/sd* nebo někde jinde? To je všude zapnuté.

Tvuj problem je, ze tvuj "Manjaro Linux(skoro ArchLinux)" se chova rozdilne od nas ostatnich, kteri pouzivame jine distra (ja jsem na cistem Ubuntu).
Teda bud ma to distro nejake problemy nebo to neumis nastavit nebo jsi narazil na nekompatibilitu tveho PC s ... (s cim je otazka, jestli je to jadro, nejakej modul nebo proste linux :-/).