Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 8GB RAM instalováno 3,96 použitelné

Zdravím nedávno jsem si všiml, že z mých 8GB instalované RAM paměti mám dostupné pouze 3,96.
Z nějakého důvodu mám 4GB "rezervováno hardwarem". Nevíte někdo co s tím?
A ještě než se zeptáte:
RAM:Kingston HyperX Blu 8GB (2x4GB) DDR3 1600 XMP
Mobo:ASUS M5A97 PRO - AMD 970

A ano mám 64bitový OS, zkoušel jsem vyměnit sloty a v msconfig nemám zaškrtnuté "Maximum paměti".

tak jo problem vyresen asi to bylo zakladovkou, vyndal sem RAMky profoukl sloty dal je zpatky a spustil tu MemOK! funkci na zakladovce a uz to slape jak ma