Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výber operačného systému

Caute, prosím vás môžte mi poradiť pri výbere Operačného systému? Pc budem používať len a len na Hry. Potrebujem 64-bitovú verziu len neviem ktorý Windows mám vybrať. Osmičku alebo Sedmičku? Bude dobrá napr. verzia Windows 7 Home Premium 64bit ?? Stojí len okolo 80Euro:

http://operacne-systemy.heureka.sk/oem-microsoft-w indows-7-home-premium-64-bit-sk/

Dakujem
Změna kategorie, původně: Software. Sedmička i osmička jsou operační systémy, bude to platit i pro devítku. (karel)

Ako som uz pisal, PC čisto len na hry

PC som kupoval dnes, bez OS

Specifikacie:

i5 4670K 3.4Ghz +Noctua chladic
16GB Ram DDR3 1600Mhz
Gigabyte Radeon R9 280X
650W zdroj 80+ bronze

Takže ak by som chcel Win 7, tak tá Home Premium 64 verzia bude dobrá??

Samotne Windows bez PC sa kupuju neOEM (neOEM su drahsie, ale prenosne napr. na novy PC ak upgradujes PC). Mozes skusit ci ti tie OEM predaju samotne, alebo skus tam kde si kupoval ten PC.

Na hry vseobecne OS neexistuje, boli aj DOS hry, su aj linux hry a su aj hry na mobil, tie moc na Win nejdu :) Dnesne PC hry by mali bezat na Win7 asi najlepsie, ale mozu sa vyskytnut vynimky ktore chcu nejaku hovadinu z Win8, a moze to platit aj naopak ze na W8 niektore hry nejdu.

Protoze uz pocitac mas, nemuzes si koupit OEM, prodejce ti ho nesmi prodat, samozrejme za zeptani nic nedas. Mas na vyber dve moznosti, bud si poridis drahou krabicovku, kterou mas naporad a kdyz ti odejde soucasne PC, tak ji muzes nainstalovat na jine. Nebo si koupis verzi GGK (legalizacni sada), ta je o neco drazsi nez OEM, ale neni to takova palka jako krabicovka. GGK je ale shodna s OEM, teda instalace jen na jeden pocitac.

Protoze uz pocitac mas, nemuzes si koupit OEM, prodejce ti ho nesmi prodat, samozrejme za zeptani nic nedas.

Ideálně dle Microsoftu to tak je. V praxi samozřejmě rádi prodají,jen upozorní na to že je to produkt novému počítači a měl by ho použít jen k novému počítači -viz podmínky na obalu balení které by si měl přečíst než to rozbalí.
Nebo vždy může říct že si staví sám nový počítač.