Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Systém si po restartu nepamatuje nastavení myši - co s tím?

Ave. Jedná se sice jen o kosmetický, ale celkem otravný problém. Odumřela mi wireless kryska od Mrchosoftu, jal jsem se tedy z jiného PC (který používám méně) přenést Logitech M705. Odinstaloval jsem MS IntelliPoint s driverem a nainstalil Logitech SetPoint. Nakonfiguroval tlačítka, snížil rychlost kurzoru (je to rychlé jak sračka, v základním nastavení se s tím nedá dělat), zvolil akceleraci. Bezva až do restartu - myšítka zůstanou asociovaná, akcelerace zachovaná, ale rychlost kurzoru se vrátí do defaultu (tedy téměř rychlost vystřelené kulky). Tak znovu otevřít SetPoint a srazit táhlo doleva. Nenapadá někoho, jak to "zamknout"? Hledal jsem to i v registrech, našel prd. Za každou radu můj nehynoucí dík. WXP Pro, SetPoint v. 6.61.15, driver v. 5.60.73.

Sice Logitechuv soft vubec neznam, ale zkousel jsi to nastavit jako admin?

Nejaky ini ci xml nebo neco takoveho u toho ovladaciho software neni?

Muzes zkusit reinstal (ovladacu) pozdeji i systemu. ]:) (promin to posledni, nedalo mi to. :-D)

Standardně jedu pod adminem.

Jsou, všecko se týká specifických (předdefinovaných) aplikací.

Díky za ty dary :x:... Trošku jsem to "skenoval" a zdá se mi divné, že se aplikace startuje s parametrem /launchGaming - přeinstaloval jsem to, nic takového v default nabídce není. Nemůže to být ono příslovečné jádro pudla?

Já bych SetPoint i odstřelil, ale pak se nedostanu na přidaná funkční myšidla. Na tom pecku, kde jsem krysku provozoval dříve, chodilo vše beze ztráty kytičky. Tam mám ale sedmičky...

Žádný efekt. Ale - odinstaloval jsem SetPoint natvrdo, chová se to korektně (jako standardní HID s windowsím generickým driverem). Sakra, zřejmě už ta ikspéčka budu muset fakt přeplácnout sedmičkama (po pěti letech). Dobrá zpráva je, že standardní ovladač vidí i na myšidla "dopředu/dozadu", o která bych opravdu přijít nechtěl. Naklápění kolca a switcher mě zas tak moc nesere. Divné. MS "multimyš" neměla s ovladači sebemenší problém, a to jsem Logitech hodnotil vždy o chlup výš. Ještě vyzkouším starší utility (mám tu někde origoš CD dodané ke kryse, jen jej najít :-|), zatím dík za tvůj čas. Neuzavírám, snad ještě někoho něco napadne.

Sakra, o to jsem se snažil celé dnešní odpoledne. Tu mrchu jsem nikde v registrech nenašel a žádné ini v adekvátních adresářích tomuto hříchu neodpovídá. A navíc su hovado - nepoužívám omezený účet, sám jsem admin z nejadminovějších ]:).

proč je to těžký?

Není. Jen jej nepoužívám denně, takže neznám jemné nuance nastavení. Po zadání procesu furt skenuje (což je OK), ale i vypisuje, což je děsivé (cca milion hlášek). Jak ho mám donutit, aby reagoval jen na aktivitu konkrétního procesu a vypisoval pouze změny?

změny? událost zápisu. operation is create regkey a create file, category write. jinak občas postačí i strejdování název myši configuration. někam si to ten blboun zapisovat musí. :))