Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modra smrt

Dobry den,

Prosim o radu s modrou smrti. Po spusteni pc zacne nabihat windows a po par vterinach problikne modra smrt a pc se restartuje a takto to dela stale dokola.

Systen je win XP profesional 32bit

pc nejde spustit ani ve stavu nouze. kdyz pustim moznost bez restartu zustane tam modra smrt a pise to:

STOP:c0000221 {chybny kontrolni soucet bitove kopie}
bitova kopie COMCTL32.dll je pravdepodobne poskozena.Kontrolni soucet v hlavicce se lisi od vypocitaneho kontrolniho souctu.

Díky za rady.
M

1. vypni si automaticky restart - jedna z voleb na cerne obrazovce. Pak budes mit dostatek casu na precteni chyby
2. spust rezim nouze s prikazovym radkem. V tom pripade se nebude nacitat uzivatelske rozhrani a ten soubor nebude potreba. Pak zadej: sfc /Scannow a pockej, az kontrola dobehne

Tahle možnost tam není s příkazovým řádkem. Jsou tam možnosti:
stav nouze
stav nouze s praci v síti,
stav nouze se systémem MS-DOS,
při zavedení povolit přihlášení,
zapnout režim VGA,
poslední známá funkční konfigurace,
obnovení adresářové služby ( pouze pro řadiče domeny windows ),
režim ladění,
zakázat automatické restartování při selhání,
spustit systém běžným způsobem,
restartovat,
zpět k výběru operačního systému.

pak už je po nich.

windows nepřežijí přepísmenkování systému.
vista a výše už má proti tomu obranu jiným bootloaderem, xp sis nějakým záhadným řazením disků právě odjebal.
zachraň data na externí disk a začni instalovat znovu.
systémový disk pro xp nechávám 16gb, zbytek pro data. ty jsou zvlášť právě proto, ať je nemusíš hledat kdesi mezi adresáři systému, a taky po dalším zničení systému zformátuješ jen c:, data zůstanou.