Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí HDD Samsung 640 gb - hlásí chybu

Dobrý den,
dnes mi začal externí hdd hlásit chybu : calibration retry count warning
Hdd mám již více jak 2 roky a od začátku běžel dobře, proto mě hlášení překvapilo...
Co myslíte, je problém s hw? je někajý program, kterým bych to mohl zjisit?
Všechna data jsem z hdd překopíroval na jiný a dal jsem formát (ntfs) chyba tam stále je...
Předem děkuji.

jo, zatím jede normálně (ikdyž se občas ozve pípnutí z něho, vždy při startu, to dřív nebylo..)
neznáš jiný program? tenhle se mi zdá příliš komplikovaný, už jen to, že se musí vypálit na cd, které u sebe ani nemám :D a prachy až do 20tého žádné ...
předem díky

tak mi to prostě nešlo...všechno sem ta našel, jediný v čem byl problém bylo, že mi to pořád chtělo kontrolovat hdd v mém ntb, a ten externí jsem tam nikde nemohl najít...
nevíš jak a kde nastavit, abych si mohl zvolit, že chci kontrolovat ten externí samsung?