Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s bootovanim

Ahojte, mam problem s bootovanim.
Je to laptop s W7 ultimate.
Chcel som vymazat jeden oddiel na disku pomocou Mini Tool Partition Wizard.
Ked som otvoril disk ktory mal asi 70MB tak som tam nasiel par bootovacich priecinkov ktore som skopiroval ma Cdisk kde mam nainstalovany windows a nasledne som to pomocou toho programu zmazal aby som tych par MB mohol priradit k C disku.
Zmeny som ukozil a dal restart.
Od tej doby mi naskakuje iba cierna obrazovka s podtrhovnikom na zaciatku a nic sa nedeje, nefunguju ani ziadne klavesy takze ani do biosu sa nemozem dostat.
Mate s tymto nejake skusenosti? vedel by niekto poradit?
Za odpovede vopred DAKUJEM...

Zmazal si bootovaci oddiel Windows, a divis sa ze Windows potom nebootuje. To bol dobry tah, to hej.

Nabootuj tam akykolvek partition program z CD alebo USb sticku (gparted v linuxe alebo UBCD a tam ranish) a nastav si tu particiu ktora tam na disku ostala ako aktivnu. Ulozit a restart. Potom to moze nabehnut (neskusal som)

Pochop, že bez té partišny ti W7 nebootne. Že ti nenajede boot CD/DVD znamená, že máš blbě nastavené sekvence v BIOSu. A mám hodně špatné zkušenosti s opravou problému, kdy nějaký frikulín odmázne právě tento oddíl (a ještě jej vesele alokuje někam jinam). Obvykle to končí uvedením disku do stavu "tabula rasa" a novou instalací (s vytvořením particií instalátorem).

Neviem preco sa nedostanem do biosu. Skusal snad vsetky klavesy a v tych spravnych a nespravnych momentoch ale nic nejde. A zacinal som klavesmi ako f8 a del a postupne potom vsetky....naozaj vsetky..
Neviem ale preco, ale vzdy ked stlacim hociaku klavesu asi 10 x tak potom tie ostatne zacnu vzdy pipat.

je este nejaka moznost skopirovat data z harddisku ak nebude fungovat nic ine?

vytáhneš disk, přidáš do stoláku, vykopíruješ data ven. kromě systému a aplikací všechny data, protože na notebooku 100% nemáš rozdělený disk a bude se systém, tj. celý disk formátovat.

běžné disky mají velikost stovky gigabyte. to těch pár desítek megabyte (0.01%) opravdu stálo za ten debilní nápad: rozesrat oddíl, který je pojmenovaný boot.