Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nový PC/starý LCD problém se zobrazením

Zdravím odborníky, poprosil bych o radu... Složil jsem nový PC (opravdový základ pro práci ve wordu + net). Zákl deska je http://www.czc.cz/gigabyte-ga-e350n-win8-amd-a45/1 39532/produkt?q-category-id=cu0ufu8o3sgqj8ckrlpgb0 a4l6 k ní je připojen stařičký LCD monitor http://www.czc.cz/prestigio-p174-lcd-monitor-monit or-monitor-17/26960/produkt ... Nainstaloval jsem win 7 + prilozene ovladace (i od grafické karty). Monitor bohužel nezobrazuje vetsi rozliseni nez totální základ 640*480 ... když nastavím rozlišení větší, monitor napíše hlášku, že toto rozlišení neumí a vypne se - měl by zvládat 1280x1024.... Při spuštění win přes F8 - vyberu 640*480 - funguje OK. Při standartním zapnutí pc se chová tak, že zobrazuje bootovaní win, problikne "vítejte" a vypne se... při připojení jiného monitoru jsem zjistil, že je nastaveno rozlišení 800*600 (nižší nastavit nejde)... Poradí někdo, jak problém vyřešit? Díky moc Lukáš

děkuji za reakci. Ano pripojeni je pres VGA (D-Sub). Auto adjust jsem zkousel - bez vysledku. Obnovovaci frekvenci jsem zkousel nastavovat od 50 do 75 Hz - bez výsledku... Funguje mi pouze 640*480. Vyšší rozlišení = černá obrazovka s hláškou, že neumí zobrazit :-(