Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vymazání z KOŠE natrvalo z PC

Dobrý den. Slyšel jsem, že když se dá vymazat KOŠ - na ploše , tak se vše z koše sice vymaže, ale prý zůstává vše někde stejně v počítači, čímž se počítač může prý postupně časem zpomalovat. Je to pravda ? Kam se vlastně věci po vymazání z koše ztrácí ?

Jde tyto věci- tzv. vymazané z koše na 100% odstranit i z počítače ?

Prý je k tomu dobrý BlechBit nebo Cclener. Nebo něco jiného ? Jak to tedy a kde a v čem nastavit, aby se mi smazané z koše dostalo opravdu mimo počítač ? Děkuji předem za případné rady. Hezký den.

Kam se vlastně věci po vymazání z koše ztrácí ?

obvyklé chování je takové:
- soubory smazané [del] se přesunou do koše, na disku je to třeba C:\RECYCLER
- položky smazané [shift]+[del] nebo vysykáním koše se smažou z disku. ve skutečnosti se jen smaže záznam v alokační tabulce souborů, teoreticky jde takový soubor ještě nějakou dobu obnovit.

ccleaner apod: na ten spoléhají jen lamy.

čímž se počítač může prý postupně časem zpomalovat

zaplnění disku vůbec nesouvisí s rychlostí pc. jde o to, že současně s doinstalací desítek zbytečných krámů do pc si lama-uživatel nechává mnohé z nich automaticky spouštět po startu - a tyto zbytečné procesy v paměti mu berou procesorový čas a zdržují přístup k síti.
jako měřítko zasviněnosti pc používám délku logu hijackthis: 5-6kb je ok.