Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kterou z těchto laserových myší?

Ahoj, chtěl bych si koupit laserovou myš (až dosud jsem měl jen obyčejnou Genius NetScroll Optical). Střílečky moc nehraju, ale hraju slovní fotbal na hry.atlas.cz, kde je třeba s myší hýbat a klikat hodně rychle, proto bych nechtěl myš, která rychlé pohyby nezvládá. Prošel jsem pár e-shopů a zjistil jsem, že nabídka je dost rozsáhlá. Několik myšek jsem si vybral, a teď se nemůžu rozhodnout :o( Každá má svoje výhody a nevýhody. Takže tady je můj výběr:

A4tech X-750BF
499 Kč
http://www.obchod.cz/products_detail.php?kod_zbozi= 00050315
+ tlačítko 3XFire, asi bych ho nevyužil jako trojklik, ale prý se dají všechna tlačítka přenastavit
+ tlačítko na přepnutí DPI
- nevím, jestli bych nemačkal 3XFire omylem, navíc prý není moc dobře zpracované

Dicota Vent
550 Kč
Vent
+ ventilátor, občas by se mi dost hodil
- nemá žádná tlačítka navíc, ani na změnu DPI

Microsoft Laser Mouse 6000 OEM
product.jsp
559 Kč
+ krokovací kolečko (jsem na něj zvyklý)
+ tlačítko na přepnutí DPI
- prý má špatné rozmístění tlačítek

Logitech RX1000 Laser Mouse
571Kč
product.jsp
+ čtyřsměrné kolečko (i když na něj nejsem zvyklý a nevím, jestli bych ho využil)
- nemá tlačítko na přepnutí DPI
- ani po přečtení popisu na několika stránkách jsem nepochopil, jak to vlastně je s tím kolečkem a zoomovátkem

Tak to jsou parametry, které jsem si zjistil. Zatím se mi nejvíce líbí A4Tech, jako druhá asi Microsoft. Teď bych ale potřeboval názory lidí, kteří některou z těch myšek mají. Jde mi asi hlavně o tu přesnost, i když asi každá z nich bude lepší než moje stará Geniuska. Děkuju moc za každý názor.

No ja vlastnim nove A4TEch avsak pouze X-750F - Zkusenosti s ni jsou vyborne. Akorat si na ni musim zvyknout, jelikoz jsem pred tim mel to stejne co ty.Takze muzu doporucit tuto.

Z ostatnich asi bych vzal ten Logitech.

Ale pokud chces neco super mam tu typ na na mys MS Intelli Mouse Explorer v.3 tusim opravdu super myska. Ma 9kfps :)

Vyber schvaluju :)
mys od MS je sazka na jistotu - spatny model mysi MS jeste nevydal, kez by stejne jako na hw byli sikovni i na sw....
Logitech jsou taktez vyborne mysky, ale uz jsem mel v ruce asi 2, kterym obcas podivne preskakoval kurzor podle podlozky...
A4Tech bych nebral, nejak ji oproti vyse zminenym dvou znackam nemuzu prijit na chut, ale asi jsem ovlivnen jednou naprosto otresnou A4Tech mysi, kterou jsem musel pouzivat asi mesic.

Ty spatne zkusenosti s ruznyma hlodavcema (bezna optika, nebo snad jeste nedej boze koule :-)) bych opravdu zbytecne nezanasel do diskuse ktera jde o technologii zcela odlisne. Co mohu posoudit z praxe, jsou laserové myši na tak výborné techické úrovni že ani u těch nejlevnějších a nejméně známých značek se nesetkáte s takovou která by na běžném povrchu (tedy ne extremy jako sklo či zrcadlo) jakkoliv přeskakovala, zadrhávala nebo se utrhla od kurzoru rychlými pohyby ... nic takového se u laseru nekoná. Klidně kupte A4Tech laserovou myš pokud vám sedne do ruky a nemá jiné mechanické vady (hlučná tlačítka, špatnou ergonomii, povrzávání zle spojených částí) není důvod platit microsoftu za pochybnou "přidanou hodnotu"