Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modrá smrt

Irql_not_less_equal... Tohle jsou první neznámá slova na modré obrazovce. Potom nějaké bláboly a na konci zase nějaké kódy. Můj dotaz tedy zní. Dá se z něčeho vyčíst proč to nejede jak má? Nebo je k tomu zapotřebí nějaký profík či software? Tisícere děkuji za názory.

Irql_not_less_equal

Tu samou chybu mi házel kompl když jsem ho buď špatně přetaktoval(Ramky neunesly moc vysokou frekvenci)nebo začal hnít jeden paměťový modul(Na prozkoušení Memtest nebo GoldMemory).Zkusil bych jak pravil brtník pročmuchat prohlížeč událostí,případně BSOD viewer.Pokud ani to nepomůže,můžeš ještě zkusit přeinstalovat systém a pokud se to ani potom nic nezmění,je chyba někde ve vnitřnostech.

Nejprvy by bylo dobré, kdybys zodpověděl těchto pár otázek:
- kdy to začlo zlobit (tj. dělá to odjakživa, začalo to před týdnem,...), případně po jaké akci (něco jsi instaloval, odinstaloval, čistil registry, přidával či měnil HW, ...)
- jaká je konfigurace PC (včetně značky zdroje)?
- jaký máš operační systém?
- kdo systém instaloval? Nainstaloval všechny správné ovladače (tj. od výrobců HW) ve správném pořadí (tj. nejprve ovladač základní desky)?
- při jaké činnosti se ta chyba objeví (hraní her - jedné konkrétní či jakékoli, prohlížení videa, spuštění nějakého programu, náhodně bez ohledu na činnost, ...)

Dále - stáhni a spusť BlueScreenView od Nirsoftu a zaměř se na sloupec "Caused by driver" = pravděpodobný pachatel. Taky se podívej, jestli se opakuje pořád stejná chyba (tj. to IRQL_...) nebo se tam objevují i různé chyby. Všechno to projdi a napiš sem, nebo to okno programu rovnou ofoť (ALT+PRINTSCREEN).

Chyba 0x0A, což je kód pro IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, je nejčastěji způsobena právě špatnými či nekompatibilními ovladači a pomocí toho programu od Nirsoftu můžeš zjistit, který to je.

Dobrá dobrá
1) začalo to zlobit nedávno.. nějak jsem tomu nevěnoval pozornost, ale už mě to štve :D a netušim po jake akci nebo tak
2) mam Asus K53E Intel core i5 2,3ghz 8gb ram.. dnes jsem přikoupil tekže dokoupenou ramkou to není
3) operační system mam win 7 64bit home premium
4) systém jsem instaloval já, nejspíš jsme je nainsaloval dobře :D doufám
5) a kdy se ta chyba objeví to nevím... jak kdy

Na tej modrej obrazovke je napisane ze v jakom ovladaci chyba nastala. Alebo aj v nirsoft bsod viewer je to napisane. Sledovat ci je to furt stejne alebo furt ine (v druhom pripade mas problem s RAM alebo zdrojom alebo doskou alebo CPU paticou alebo v BIOSe hovadiny).

Ako prve skusaj RAM moduly po jednom samotne, ci BSOD bude nastavat aj s jednym modulom (ak ano tak skusis iny RAM modul samotny), a do BIOSu daj defaults.

Ještě by to chtělo tu značku zdroje - zjistíš buď z faktury nebo sundáš bočnici a podíváš se na štítek.
Grafiku taky nepíšeš.
No tu instalaci ovladačů fakt musíš vědět Ty. Vzpomínáš si, odkud jsi ty ovladače stahoval? Pokud jsi je instaloval z přiložených CD/DVD k počítač, mělo by to být OK.
Nepoužíváš náhodou nějaký čističe a tuniče registrů (např. TuneUp, CCleaner, apod)?
Jaký máš antivir? Nepoužíváš nějaký typu "Internet Security" (tzv. "anti-všechno blokovač")? Taky už jsem se setkal s tím, že se takovej balík hádal s nějakým ovladačem.

No a ještě samozřejmě tu analýzu z BlueScreenView.

Značku zdroje zjistíš okometricky - sundáš bočnici PC a podíváš se na štítek na zdroji.

Jinak jsem používal Advanced system care 7

Takže jsi čistil a čistil, až sis rozdrbal systém. Až si znovu nainstaluješ systém, už nic takovýho nepoužívej. Můžeš zkusit Obnovu systému do data, kdy to ještě fungovalo. Ale pokud to trvá už pár týdnů, možná už ty starší body obnovy budou smazaný.

Z tvýho textu jsem pochopil, že tu BSOD máš opakovaně a přitom na těch obrázcích je jen jedna chyba - jak to? To už jsi mezitím přeinstaloval?
Souhlas s MM - protože to padlo na jádře systému, bude za tím pravděpodobně HW (RAM, zdroj, základní deska, ...).

Neumím se tam dostat :D Bože fakt nevim kde :D To musím odmontovat celý ten spodek ? nebo to bude někde pod baterkou třeba.. Jinak taky jsem koukal, proč tam je jenom jedna chyba když mi to nedávno udělalo taky.. Ne nepřeinstaloval právě.. A jestli za tím bude špatný HW tak to potěš.. Na reklamaci to dávat nechci :/