Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výkonnější PC do 13000 kč

Ahoj, chtěl bych poradit s výběrem stolního počítače.
Se skládáním počítačů nemám žádné zkušenosti, akorát tuším do jakého slotu co patří, ale to je tak všechno :DDD
Takže bych si buďto koupil poskládaný počítač, nebo bych si ho na nějakém webu (asi na alfě) nechal poskládat...
Co byste mi doporučovali vy???

Jde mi hlavně o to, abych měl nějaký středně výkonný pc, který by se dal v budoucnu upgradovat na trochu výkonnější. Hodlám na tom provozovat 3D Grafiku, taky střih videa a nějaké ty novější hry :D. Limit je 13000 kč plus mínus nějaká korunka...

Pokud jde o značky, tak preferuju Intel+Nvidia , ale pokud existuje něco lepší v téhle cenové kategorii, tak nemám problém... akorát se v AMD označeních nevyznám...

No tak ty dvě stovky, o které je 500W dražší stejně nijak nepohnou s ostatními komponenty (do grafiky ani do procesoru jsou dvě stovky navíc nic), takže myslím, že je za ten zdroj klidně dám. Spíš mě napadlo jak je to se spotřebou elektřiny, protože tohle jsem u počítačů nikdy nezkoumal (ne že by mi nějak záleželo, kolik to bude žrát...)