Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné vypínání PC

Dobrý den, potřebovala bych poradit s PC. Pocitač se mi po několika hodinach sám vypne jako by vypadl proud... pak nejde nejakou dobu vubec nahodit a musim pockat, ale za nějaký čas zase vypne. Kdyz ho nechám přes noc, tak to zase nějakou hodinu funguje. Jsem jen ženská, je možné mi poradit nějak srozumitelně? MOc děkuji. Pk

Jasne, promin.
CPU typ Intel Celeron D, 2533 MHz (19 x 133)
Název základní desky Asus P4PE2-X (4 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)
Pracovní paměť 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Microsoft Windows XP Professional + vsechny aktualizace
Grafická karta ASUS V9400 Gamer Edition V56.72 (64 MB)

JInak nevim, od kdy to dela, s PC pracuji tak nejak porad stejne ... Je potreba jeste neco blize specifikovat? Dekuji PK

K vypinani doslo treba i pri defragmentaci disku nebo pri prevadeni CD na MP3, coz zase neni tak narocny programek ....
Se zdrojem si nevim rady,jak to mam najit? Neni to toto?
Vlastnosti CPU:
CPU typ Intel Celeron D, 2533 MHz (19 x 133)
Označení CPU Prescott-256
Krokování CPU D0
Sada příkazů x86, MMX, SSE, SSE2, SSE3
Předpokládaný takt 2533 MHz
Min / Max CPU násobič 14x / 19x
Engineering Sample Ne
L1 Trace Cache 12K Instructions
L1 Datová cache 16 KB
L2 Cache 256 KB (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)

Výrobce CPU:
Jméno firmy Intel Corporation
Výrobní informace processor.htm

Vytížení CPU:
1. CPU / 1. jádro 100 %

Mozna to bude vetrackama .... jsou jen dva, jeden je z toho u procesoru a jeden na zadni stene ... disky mam 3, z toho jeden 200 ...
tohle mi vyhodil Everest...
Teploty:
Základní deska 30 °C (86 °F)
CPU 97 °C (207 °F)
Maxtor 6L200P0 44 °C (111 °F)
Seagate ST380011A 45 °C (113 °F)
Seagate ST380011A 41 °C (106 °F)

pk

Dva disky schvaluju, ale ten druhý (zálohovací) nemusí běžet po celou dobu provozu PC naprázdno. Jak jsem už psal, ideální je externí (příp. interní) box/šuplík, a pak lze disk po zálohování vypnout.

Při výměně zdroje není nutno měnit celou case. Tedy za předpokladu, že máš klasický ATX zdroj a ne nějaký speciální.