Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je nativní HD rozlišení

Tady jsem narazil na pojem "nativní HD rozlišení" http://www.digizone.cz/clanky/prima-zacala-vysilat -show-jana-krause-v-nativnim-hd/#ic=articles-most- discussed&icc=prima-zacala-vysilat-show-jana-kraus e-v-nativnim-hd Co to znamená - že některé pořady na kanálech, které nevysílají v HD /mluvím o DVBT/ jsou vysílány v lepší kvalitě? Je třeba zajímavé, že když na Nově běží např. Ordinace je obraz takový nějaký špatný /jakoby slabé rozlišení/ a když tam potom běží třeba nějaký film, obraz je podstatně lepší - přitom je to pořád SD vysílání. No a teď se třeba dívám na olympiádu na HD sport a obraz je vynikající, takže TV to asi nebude /Panasonic LED LCD IPS Alpha/ Díky za názory.

loading...

Obraz má okrem rozlíšenia ešte kopec iných parametrov.

Ako vnímajú ľudské zmysly sprostredkovanú realitu, TV vysielanie, rádio, kino, je celá veda. Jedným z výsledkov mnohoročného skúmania je ucelená metodika ako ľudské zmysly zblbnúť.

Najviac je to viditeľné v TV reklamách, podla Tvojích kritérii tam je obraz absolutne vynikající.

... :puff:

Pornografii v růžové ohrádce a podobné novácké hnusy už z důvodu duševní hygieny nesleduji. Vezmu USB DVB-T kartu, nahraji hnus a podívám se Mediainfem na parametry, včetně datového toku...

Tak tu ordinaci tocili SD kamerou a ten sport tocia HD kamerou. Napriklad. Je to takto pochopitelne? :)

Kvalitu urciuje ale datovy tok, hlavne u DVB-T kde je datovy tok silne obmedzeny fyzikalnymi zakonmi resp. pouzivanym frekvencnym pasmom. Keby si mal DVB-C alebo -S tak to moze byt dost ine kafe hlavne u HD a rychlych pohybov, ptz -S pouziva vyssie datove toky ptz na 12GHz sa logicky fyzikalne pouziva sirsie frekvencne pasmo jak na nejakych 400MHz u DVB-T.