Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modrá smrt-příčina?

Pomohli byste mi identifikovat příčinu modré smrti mého PC? Dojde k ní vždy při startu win XP: jakmile se přihlásím a objeví se plocha tak se PC zasekne(nestačí se spustit žádné programy), přitom je slyšet "loupnutí"(zastavení?) v HDD, poté následuje restart. Došlo k tomu zatím vždy jen pokud byl předtím PC několik hodin v klidu, po "zahřátí" to jede..Z nouzového režimu i z Reatoga to jde spustit vždy. Win jsou čerstvě nainstalované, s používaným softwarem jsem nikdy problémy neměl.
Info z BSoD se mění např. STOP 0x0000008E(0xC000001D, 0xBF81A1A5, 0xF3FE433C,
0x0000000) WIN32K.SYS-ADDRESS BF81A1A5 base at BF800000, DATESTAMP 43446a58
nebo -ne vždy- to poukazuje na ovladače nv4-disp(problémy ale byly i s jinými ovladači na nvidii, přitom v Reatogu s nimy problémy nejsou).
Po 4 hodinách testování RAM (GoldMemory) to žádnou chybu nenašlo.HDD (WD) byl testován utilitou od výrobce-prý v pořádku. Děkuji za případné odpovědi.

Vypadá to na nějaký chybný ovladač,nebo nějakou kolizi spouštěných programů. Zkus se podívat do prohlížeče událostí, jestli chyby dělá systém, nebo nějaká aplikace. Možná, že tam najdeš alespoň nějaké vodítko, kde chybu hledat. Případně zkus zastavit spouštěné programy při startu PC, které nepotřebuješ mít ihned spuštěné. Pozor na zastavení systémových programů! Mám na mysli např. Skype, ICQ, různé přehrávače, ap.