Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IP Kamery - návod

Zdravím poradnu.
Potřeboval bych alespoň orientační návod na IP kamery. Mám vyhlídku na instalaci většího počtu těchto kamer a některé věci mi nejsou jasné. Třeba to, jestli se připojují na klasický router? Zda se na routeru dají kombinovat s ostatním zařízením (PC). A jak se v tom případě kamera najde na routeru? Jak se jí přiřadí adresa?

Předem díky

IP kamera má sieťové rozhranie ako každé iné zariadenie pripojiteľné do LAN. Možnosti pripojenia znázorňuje obrázok:

[IPC400N-MPC-IP-Camera-2.jpg]

Ako vidíš tých možností je "neúrekom" a keďže Ty si nenapísal konkrétne nič o Tvojej "vyhlídke", nedá sa napísať žiadny návod...
Toto naozaj nie je pre laikov!
Snáď ešte jeden jednoduchší obrázok:

[ipcamdiagram.png]

Kamera má od výrobcu nastavené nejaké parametre okrem iného aj defaultnú IP adresu a prihlasovacie údaje. Do nastavení sa dostaneš cez webové rozhranie - webový prehliadač, kde zadáš IP adresu kamery. Všetko býva popísané v manuáli ku kamere.