Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odcizený mobil

Dobrý den.
Byl mi odcizen SonyEricsson K750i. Samozřejmě zloděj již mou SIMku vyjmul (nejde prozvonit). Je tu nějaká možnost získat mobilní telefon zpět? (mám IMEI a všechny doklady). Díky moc!

Teoreticky by mobil bylo operátorem možné lokalizovat/dle IMEI zablokovat (nevím jak u novějších, ale u starších mobilů jde IMEI údajně změnit). Ještě jednou zdůrazňuji TEORETICKY. Prakticky je šance že se ke svému mobilu dobereš zpátky téměř rovná nule. Svého času (někdy kolem roku 2004) dokonce ET zavedl databázi blacklistovaných mobilů a proslýchalo se, že bude kradené mobily blokovat. Skutek utek...

Myslím že jediné co v tuhle chvíli můžeš udělat je:
- oběhnout zastavárny v okolí a třeba budeš mít štěstí
- jít jen tak ze srandy na policii, strávit hodinku u klapotu psacího stroje

Site i operatori jsou schopni kradeny mobil blokovat. Pred casem se dokonce uvazovalo o tom, ze IMEI bude z tohoto duvodu v neprepsatelne casti pameti mobilu. Jenze.... Mobily se nekradou proto, aby lezely nekde v supliku. Z toho plyne, ze ukradeny mobil = dalsi zakazník = kseft pro operatora. A samozrejme okradeny se az na vyjimky bez mobilu neobejde. Z toho plyne, te ukradeny mobil = koupeny novy mobil = kseft pro vyrobce. Tak proc si kazit ksefty, kdyz je zlodejina vyhodna pro vsechny zucastnene (tedy samozrejme s vyjimkou okradenych) vcetne tech, kdo kradeny mobil levne koupi s plnym vedomim jeho puvodu. Dost tristni uvaha, ale kdo mi ji vyvrati? A to nemluvim o tom, ze pri zablokovani kradeneho mobilu by se stoprocentne nasel nejaky pravnik sokolik, ktery by na zaklade nasich dokonalych zakonu hrave prokazal, ze se jedna o omezovani osobni svobody uzivatelu kradenych telefonu.