Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace linux na USB

Dobry den ,
kvuli skole potrebuji mit po ruce linux . Nejlepe na usb at ho mohu bootnout z cehokoli. Zkousel jsem tu live verzi, to se jednoduse prez jeden program, LinuxToUsb nebo tak nejak se jmenoval, nainstalovalo, ale neukladali se mi ma data. Jelikoz chci mit natrvalo nainstalovany octave a dalsi balicky ci i programy, tak jsem to zkousel z jedne live verze nainstalovat po nabootovani na flash pamet. Vypadalo to pak funkcne, ale strasne casto mi padaly programy (napr. Quagga)a system se silene zasekaval . Mohli byste mi prosim poradit jak spravne nainstalovat system na USB , aby byl plnohodnotny , a lze na nem slo vse ukladat? Dekuji

PS: mam jeste tablet s androidem ... mate nejake zkusenosti s bootovanim linuxu na takovemto zarizeni? Popripade myslite ze by to slo i bootovat tabletem z te vytvorene usb flash?

*sry za diakritiku , jsem na stroji s pouze eng klavesnici

Tak rovnou vam mohu rici jak to dopadlo , nainstalowal jsem W7 , nainstaloval jsem na dalsi rozdelenou 10gb partici linuxa on ten grub jaksi nikde neni, takze jsme v bode kdy nenajendu ani do jednoho systemu. Pise to to nejake blaboly a Existin PXE ROM a pak mi to nabizi z ceho bootvat , kdyz kliknu neco restaruje se a znova pise tu hlasku. Prosim tedy o radu jak tam ten zavadec dostat, dekuji

tohle jsou informace úplně o ničem. "linux" není nic. Každá distribuce má nějaké jméno a hlavně má nějaký instalátor, který jasně nabízí, co se bude dít - a to bys sem měl napsat. Taky bys měl napsat co a kam jsi instaloval (jaký oddíl(y) W7, jaký oddíl Linux, kam byl umístěn zavaděč a v jaké verzi byl (LILO/Grub1/Grub2/...) jak byl rozdělen disk atd., prostě všechny podstatné informace!

edit: jestli jsi to jen tupě odklikal, tak se nediv, že to nefunguje!

Ok pokusim se lepe popsat problem ... Mam lenovo S205 nainstaloval jsme na nej Windows. a disk je rozdeleny na 3 partice. C: windows D: moje data E: partice pripravena pro linux. Vytvoril jsem bootovaci usb s linuxem UBUNTU (zkousel jsem verze 13.10 a 12.04), a kdyz je nabootoji a dam install linux, podle internetu jsem se dohledal , ze v nabidce by melo yt neco jako instalovat vedle Windows. A Kdyby ne nainstalovat do vytvorene partice na disku pro linux. V nabidce instalovani vedle verze windows vsak nikde neni, a kdyz kliknu moznost vytvoreni/rozvrzeni vlastni instalace, disk se tam zobrazuje jako jedna partice(oddil) o velikosti 250gb, coz je velikost celeho disku. V podstate vubec se tam nejake rozdeleni na ty 3 partice nebo ze tam je windows nezobrazi. Pri minule instalaci linuxu jsme si toho nevsiml a smazl se mi prave proto windows , moje chyba no :-/ . Mohli byste mi poradit co ted? jak mam dany linux priinstalovat k windows 7 ktere jiz v notebooku jsou? Dekuji

prikladam par fotografii pro predstavu v cme je problem . na obzraku 1. je videt ze pri instalaci i presto ze je disk rozdelen na 3 oddily se v instalacnim programu zobrazuje pouze jako jeden a to jako free prostor. Na druhem obrakzu je to same ale v gparted videt taky. A na tretim obrazku je videt ty tri oddily v normalnim file manageru ze tam jsou.

Nse
NsB
NsC