Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem notebook/ultrabook pro studenta VŠ

Zdravím,
potřeboval bych poradit s výběrem notebooku/ultrabooku pro studenta VŠ.

Hlavní priority - co nejdelší výdrž baterie, lehkost, kvalita, pevná konstrukce ( noťas bude hodně cestovat ).

využití - kancelářské práce ( word, excel, powerpoint ), internet, film...hry skoro vůbec nehraji.

Acer a Asus rovnou vyřazuji - špatné zkušenosti z minula.

Díky za radu;)

Připlatit, nebo nahradit slovo "skoro" za slovo "vůbec" a vybrat jen s iGPU (bez dedikované grafiky). Viz též záruka!
Pokud čirou náhodou Acer, pak jedině řada TravelMate, to je řada pracovník notebooků u Acer. Co se týče Lenova, pak mimo totální degradace produktové řady ThinkPad Velké Modré, je pokles kvality i přímo viditelný. Navíc prosakují zprávy, že servis také nic moc a klesá k "legendárnímu" servisu Aceru v Brně.