Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Správa partition při instalaci XP

Na HDD jsou dva oddíly NTFS, předinstalační proces XP je umí odebrat a vytvořit místa bez oddílů, měl by ale vzniknout jeden oddíl, rovnající se velikosti obou zrušených, který je možné poté následovně přerozdělit k obrazu svému.Proč to píšu, mi se sice podaří vytvořit místa bez oddílů, ale nespojí se v jeden a navíc jejich max. velikost je limitována velikostí obou předešlých zrušených, prostě se nedaří, poradíte??

neptej se na rozdělování žádných blbých xp, m$ není firma na diskové operace
- nabootuj z cd s nějakým partition managerem, něco nedávno vyšlo i v chipech, computerech, je součástí různých boot cd
- zruš všechno
- vytvoř si 15-20gb budoucí c: pro system (primary, active, ntfs) a za ním zbytek pro data (ntfs, primary nebo logical)
- oddíly si rovnou pojmenuj
- po proběhnutém rychlém formátování si to vyžádá restart
- teď tam foukni instalační cd xp, zvol mu jen zachovat zformátované oddíly a máš to

příčina je v m$. dokud sem totiž nehodíš printscreen z partition manageru, pak se bavíme o něčem co vidíš jen ty. lepší než textové jsou grafické verze, tam se nejde dupnout.
upřímně řečeno - vytvářet více oddílů instalátorem xp by mě nenapadlo ani po flašce absintu. já považuju za normální, že člověk který chce něco instalovat a mít nad tím kontrolu, má taky po ruce bootovací partition manager.
pokud ho nevedeš, nech win instalátor vytvořit nějaký oddíl, do něj nainstaluj xp, a až seženeš rozumný nástroj, roztáhneš to podle svých potřeb, případně smažeš / přidáš / zkonvertuješ / roztáhneš / zmenšíš další oddíly.