Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní instinkt - kdo je vrah?

Včera jsem se už poněkolikáté díval na film Základní instinkt (Sharon Stone, ...). Zajímalo by mě, kdo je doopravdy vrahem (pokud je vrahem jen jedna osoba): zda psycholožka Elizabeth Gardner nebo milionářka Catherine Tremell (?).

Děkuji za názory.

Pavel

Nikolaj, či jak se jmenoval (ten rocker byl totiž tzv. dvouplošník). Všimni se, jak například hned poznal, je jde o kokain, aniž by jej nabral na špičku nože) jako se to dělá v amerických filmech) a ochutnal. Ano, on totiž dávno věděl, co je to a že nejde o hroznový cukr.

Teraz si konečne spomínam na ten film. Neskončí to tak, že je z ruky vypadne sekáčik na ľad pri posteľnej scéne? Tak to tuším aj začína akurát s rozdielom, že tam dojde aj k vražde a vraha nevidieť.

No a k tomu ti poviem toľko:
Tu nejde o to, kto je vrah, ale o to, že divák sa celý film snaží rozlúštiť, kto je vrah, až nakoniec si myslí, že sa jedná o niekoho iného a potom to príde. Ona sama sa o to chce pokúsiť a divák zareve od žiaľu, že celý film rozmýšľal nad niečím iným a toto mu vôbec nezapadá do skladačky. Videl si filmy ako Kľúč, Jaskyňa, Saw, Saw 2, Anjel smrti (či ako sa to volalo, bol tam nejaký anjel Azazel)? Posledne menovaný nepatrí medzi horory, ale trilery. Škoda, že ma teraz nenapadá nič ďalšie, len tieto horory. Všetky filmy majú za cieľ jediné a to zmiasť diváka a vsugerovať mu, že celé pátranie bolo zbytočné.

Edit: Prečítaj si toto, teraz som to objavil. Najdeš tam aj odpoveď, ktorú aj tak vieš.
http://www.filmklub.sk/m/movie_comment_comments.php ?id=2215&comment_id=14215

Přesně tak, bohužel je to uděláno velmi lacinou formou,
na rozdíl od celého průběhu filmu, i když tam jsou těžké
podrazy na diváka. Ale o to nejde, jde o gradování napětí.
Včera jsem to viděl už počtvrté a pořád mě to bavilo,
až na ten závěr, který snad měl být signálem k dalším dílům.