Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velký chladič RAM zavazí CPU chlazení, pomozte s výběrem chladiče CPU

Dobrý den,

zakoupil jsem za 2300 16 gb Corsair vengeance 4x4GB. Kdo se vyzná tak ví (ja se to docetl), ze je problem s kolizí chladiče CPU s tímto chladičem ramky v prvních dvou slotech. Casto vidim tyto ramky v kombinaci s vodnim chlazenim, kde problem samozrejme odpada. Ale na druhou stranu jsem videl i par tesnych reseni s normalnim chladicem. 2x8 gb by nevadilo, neobsadil bych krajni slot ale 4x4 proste ten prvni je problem.

Prosim vas kluci je tu nekdo, kdo se vyzna, nebo o tomto nejake povedomi a mohl by mi dat odkaz na typ chladice do tisicovky, ktery by byl tak akorat a sedl. Budu mit bud Visheru nebo APU kavaleri, ale asi Visheru, tedy AMD. Dekuju, protoze je to celkem problem. Nemuzu prece objednavat a vracet chladice a technickej list pritomny bohuzel nikde neni. Idealne nejaky co zvladne mirne pretaktovani v budoucnu a tedy na jednu stranu musí být užší.

Jsou to celkem oblibene chladice, tak snad nekdo ma zkusenosti. I jine firmy dnes pouzivaji tyhle predimenzovane, spis okrasne bloky. Prinejhorsim bych to sundal, ale.....

Je to tento: http://www.czc.cz/corsair-vengeance-red-16gb-4x4gb -ddr3-1866/100002/produkt

tak jasne rozjedes to i s min, ale jak u vseho zalezi co delas. Nema cenu se rozepisovat, ale kdyz nahravas kapelu tak si to predstav kolik dat pak mastering.... A kdyby jenom cubase. Pak mas vst efekty a ty muzes mit zaply 3 nebo 4. A ty sezerou klidne dalsi 2-4 kus. Je to sileny. Proste obrovsky mnozstvi dat v jeden moment. Studia maji 32 bezne. Doma je tech 8 akorat ale zazijes chvilky kdy ne. Takze 16 je proste do klidu, ale svet se neposere, kdyz budes mit 8. ale....

diky za rady a Refiku tak jsem si predstvoval, ze to nejakej vyrobce pojme. Neco rezat je to posledni o co bych mel zajem a je to krajni moznost a to jsem celkem vybavenej myslim. Jsem zvedavej, zda se neco takoveho bude dat sehnat. Cumim, ze na to vyrobci, vzhledem k tomuto trendu tak pozde reaguji, potazmo nasi dovozci. Cituji: Prozatím není bohužel známé ani datum vydání, ani cena produktů.

k jakému trendu? Myslíš RAM moduly se zbytečnými chladiči pro frikulíny? ;-)

Kdysi dávno platilo, že každá frikulínská deska musí mít ventilátor na northbridge (samozřejmě čím plošší a řvavější, tím lépe)..

Je paradoxní, že staré SDRAM a DDRAM, napájené daleko větším napětím, žádné chladiče nepotřebovaly, zato DDR3 s Vcc 1,5V potřebují masivní "hřebeny".. BTW už jsem viděl i aktivní "násady" na moduly s ventilátory, svět se zbláznil..

nemudruj lebo pojde na anglicky forum :-D

Spotreba zavisi od frekvencie, ptz CMOS struktura zere pri zmene stavu. A frekvencia vzrastla skoro 10nasobne. Oproti tomu zas posobi nizsie napatie a novsie modernejsie CMOS struktury ktore spinaju rychlejsie a zeru menej. Tie RAM hreben samozrejme nepotrebuju, tipujem ze to ma spotrebu par W a samotne telo modulu so spreaderom (bez hrebena) ma tepelny odpor tipujem pod 10stupnov/W, t.j. nezohreje sa to ani bez hrebena o viac jak par desiatok stupnov, ale nechce sa mi hladat datasheety.
Kupi si nezmysel ktory nikto nechce za polovicu (co je logicke ked to nikto nechce) a mysli si ze to su nejake najnovsie trendy, a neda si vyhovorit ani to ze 16GB vzivotye nevyuzije, tak nech ide na anglicke freecooolin forum, tam bude mat obdiv.