Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z boot menu pri bootovani v UEFI rezimu zmizel HDD

Dobry den, jde o NTB MSI GE70, GPT partition, Win 8.1.

V legacy modu je HDD v boot menu videt. Pri vyberu disku pro poradi bootovani v BIOSu se v legacy modu zobrazuje "Hard disk Hitachi 7243.....". V UEFI rezimu se zbrazuje pouze "Hard disk". Zkousel jsem obnovit defaultni hodnoty BIOSU, preinstalovat Win, "Fix Startup", "Refresh installation", prikazy bootrec, bcdboot, bootsect, ale nic nepomohlo.

Predem dekuji za jakoukoliv radu.

Jo este som zabudol - instalacne DVD nabootuj v UEFI mode, neni to jedno! Najlepsie sa to robi tak ze s vlozenym DVD mackas klavesu pre bootmenu, a tam by si mal mat 2 zaznamy raz DVD-ROM a raz UEFI:DVD-ROM, volis ten druhy. A potom daj tam v repair menu opravit bootovanie. To nezabere?

Co presne jsem delal s diskem nevzpominam, Win. jsem spoustel cca 1x za tyden. Fedoru kazdej den. Fedora z niceho nic nemohla nabootovat (nejake chyby pri mountovani). Vyresil jsem to pres live cd, chroot, update-manager. Nedelal jsem to poprve, pomohlo to, nikdy me to neposkodilo jine soubory atd. Ted ovsem kdyz jsem chtel nabotovat Win., tak z boot menu zmizel hdd.