Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 8 x86 nebo x64? velikost RAM, rozdělení disku před instalací

na nový notebook mám možnost nainstalovat jak Windows 7 x64, který používám na dosavadním stroji, tak Windows 8 x64/x86 od bratra, který je má k dispozici coby student zadarmo. Chtěl bych se ale zeptat, zda ty 8čky nová sestava utáhne.
jedná se notebook s

procesorem Intel Core i5 3230M Ivy Bridge (2 jádra, 3 MB L3 cache, 2.6 GHz, DDR3 1333 MHz/1600MHz, 35 W),
čipovou kartou Mobile Intel HM77 Express Chipset
paměťí 4GB DDR3
a grafickou kartou NVIDIA GeForce GT730 s 2GB vlastní paměti

a popřípadě jakou verzi Win8 zvolit.

Dále bych se chtěl zeptat, jestli je vhodné před samotnou instalací vytvořit oddíly, nebo ponechat disk nerozdělený.
Pevný disk 1000GB - 5400rpm

Děkuji za odpověď

disk vždycky dělím, jako pěkné kulaté číslo mi připadá 64gb.
pokud uklízím starou instalaci před nainstalováním systému, rozděluju partition managerem (nenaformátovaný oddíl 64gb), jinak nechám jeho výrobu a formát až na instalátor windows.
celý zbytek disku na data, ty nepatří na systémový disk.