Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ventilátor notebooku

Zdravím, mám "problém" s otravným ventilátorem u notebooku (MSI GE60). Sám o sobě funguje dobře, ale při obyčejném prohlížení webu, nebo psaní dokumentů (dokonce i při běžícím spořiči) se ta malá mrcha furt vypíná a zapíná v intervalu pár vteřin a vydrží mu to opravdu dlouho. Už je to dost otravné. Navíc se to děje náhodně, někdy hned po startu, někdy po delší době. Většinou tomu předejdu, když zapnu něco, co chce výkon, ale to zase žere baterku, takže na přednáškách je to málo použitelné. Děje se to až poslední dobou. Větší zahřívání nicméně ventilátor uchladí v pořádku

Nemá někdo nějaký nápad nebo neví o nějakém řešení?

Notebook je ještě v záruce, ale dost ho potřebuji, takže se mi ho nechce dávat pryč. Navíc bez porušení záruky se nedostanu pod spodní kryt, abych jej důkladněji vyčistil.
Zkoušel jsem SpeedFan, ale ten nedokáže upravit nastavení ventilátoru.

Díky

Napr. vyfukat ten chladic stlacenym vzduchom?

Ten vetrak niekedy isiel aj inac?
Skusal si v ovl.panely energia vykon uplne znizit na minimum (profil setrenie baterky), a ne vykon zvysovat?

Speedfan vie v rozisrenych nastaveniach nastavit priamo HWmonitor chip, to si musis pozret ze jaky tam zdetekoval v rozbalovacom zozname na karte Advanced

více vyfoukat jsem to zatím nezkoušel - nicméně asi to jinak nepůjde.

jo, dříve tohle nedělal, při nízkém zatížení se takhle nespouštěl (teď se roztočí a přestane, roztočí a přestane ... )
úsporný režim nastavuju pravidelně, když jedu jen na baterku, ale nemá to vliv.

když přiložím ruku k ventilátoru, jde jen chladný vzduch

rozšířené nastavení jsem důkladněji nezkoušel, protože s tím nemám zkušenosti

Cez live hovadiny sa snadneji len znefunkcnuje notebook. BIOS sa taha rucne presne pre ten model a predym si to 6x overis ociami na nalepke notebooku zospodu ze to je uplne presne ten. A potom pouzijes nejaky rucny postup bud priamo z BIOSu ak to tam je, alebo podla pribaleneho readme.

na žravé procesy si dávám pozor, pravidelně kontroluju msconfig po spuštění a i běžící procesy
vir doufám, že ne - tedy Avast nic nehlásil
navíc podle indikace se grafika zdá nečinná
chladič by mohl být špinavý - mřížka na šasi byla lehce zanesená - ale bez porušení záruky se dál nedostanu

A ked pisem pozriet si vypis hijackthis, tak to pisem preto lebo antiviry najdu hovno, tak si to mas pozret rucne :) Ked je grafika nevytazena tak OK nemusis nic pozerat. Neviem jake tam mas indikace, ale taketo kdejake gatgety na pozadi tiez mozu zrat CPU. Ale asi najpravdepodobnejsi problem je ten zapraseny chladic.

Hijackthis nic nenašel
gadgety mám jen dva (ALL CPU meter a poznámky) a mám je od pořízení počítače.
po restartu s deaktivovaným Avastem je to naprosto stejné.

pokud se grafika rozjede, automaticky tu svítí "turbo" tlačítko.