Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přepínač 2 PC... s DVI?

Zdravím, sháním nějakej přepínač pro 2 počítače.
Měl jsem VGA, ale to měk nehovuje.

Potřeboval bych zapojit na 1 vstup DVI a na 2 vstup VGA
Ale monitor má 2 vstupy DVI a VGA, ale vstup DVI v monitoru neumí VGA
Dále samozřejmě + USB klávesnice, + USB myš
Jsem v tom jelen, ale jde to tak udělat?

Napadlo mě, zapojit:
A) PC s DVI do přepínače a přepínač DVI do monitoru DVI
B) PC s VGA přímo do monitoru do VGA

Když přepínač přepně na A, tak signál z PC DVI nahodí monitor přes DVI...
a když přepnu na B, tak přepínač přepne na volný druhý kabel a mohu ovládat PC s VGA- monitor pozná, že z DVI nejde signál, ale jde z VGA, tak se monitor sám přepne na VGA vstup...

Myslíte, že to tak bude fungovat?

EDIT: je špatné, že nevím jak přepnout zpět z VGA na DVI, i když přepínač přepnu, tak monitor bude stále na VGA, protože tam má signál a nepozná, že chci, aby se přepl na DVI.... (sakra)

Děkuji

Ked chces pripojit jeden PC na jeden monitor, tak nepotrebujes ziadne prepinace, proste to pripoj bud cez VGA alebo cez DVI. Nechapem jaky mas s tym problem. Ak to mas cez VGA tak musis zmacknut tlacitko auto.
DVI prepinac je draha vec, a v tvojom pripade by to bolo vyhadzovanie penazi von oknom.

Cituji: Měl jsem VGA...
Již nemám. Byl to Belkin a byl to krám. Občas se přepínač kousl (i několikrát týdně) a musel jsem restartovat, nebo dát myš přímo. Navíc byl PS2, nyní jsem na USB. Co se týče DVI, je kvalitnější, přes VGA jsem měl nečistý obraz. I nedávno, když jsem zkoušel různé kabely, tak DVi byl vždy lepší, ostřejší obraz, než z VGA při stejném rozlišení (1920x1080). Díky...

Kombinovany prepinac DVI a VGA je nesmysl, nic takoveho neexistuje. Bud pouzivej dal VGA prepinac, ale v dobe LCD to neni idealni nebo investuj do DVI. Treti moznost je pouzivat vstupy do monitoru, nevim jake tam mas? Ja napriklad mam na monitoru DVI, VGA a HDMI, teda pouzivam DVI a HDMI a prepinam se v menu monitoru mezi nima.

Pokud chces prepinat i USB klavesnici a mys, tak si kup USB prepinac, zrovna jsem jeden kupoval a nestal me ani 500,-