Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s defragmentací u notebooku AsusA6JE-AP18M

Mám notebook AsusA6JE-AP18M a po reinstalaci OS (nutné pač výrobce nainstaloval do Windowsů plno nechtěných aplikací např.Norton apd.) Nelze přes programy jako je Diskeeper nebo OO Defrag korektně zdefragmentovat OS. Standrtní defragmentace Windows ale proběhne korektně a neukazuje žádné fragmenty narozdíl od 30%fragmentů které ukazují a nejsou externí programy schopny ani po několika hodinovém neustálém přesouvání souborů zdefragmentovat. Nevím jestli nebude problém, že je systém nainstalován v souborovém systému FAT32 a protože instalace systému není klasická jako u normálních Windows ale probíhá přes Norton Ghost který sformátuje HDD a nenabízí na výběr instalaci NTFS a automaticky instaluje FAT32. Jinak tedy systém fungoval bez problémů. Udělal jsem instalaci Windows 2X a ani po druhé instastalaci problém nebyl vyřešen. Začínám litovat těch 2600kč co jsem zaplatil navíc za legální OS.

Jsou to systémové soubory, nepomohlo spustit defragmentaci před spuštěním windows Diskeeper zdefragmentoval tak že když jsem ho pak spustil ve Win ukazoval ještě asi o 20% více fragmentů, OO defrag pod FAT 32 před startem OS odmítl defragmentovat.
Jinak jedno řešení je tyto programy nepoužívat držet se standartní dce pod win. Také je mi ale divné že s CD Asus Win XP MCE nelze nainstalovat OS pod NTFS proč to tu fci nenabízí. Je možné po instalaci nějak souborový systém převést?

Takže s Win XP Pro nainstalovanou pod NTFS to funguje na 100%ně okamžitě tak jak má! 8-)
Teď je tedy otázkou zdali půjde Asus Win XP MCE dodatečně převést z FAT 32 na NTFS a pokud ano tak jak?
Jdu googlit :-)

No jo pěkně se to peče brouzdám po netu a HDD i CPU se pohybuje okolo 50 stupňů bez problémů. Navíc když ten ntb leží na stole dělá větráček stále slabé trrrrrrrrrrrrrrrrrr a když pustím třeba NFSC na půl hodinky ta dělá silněji trrrrrrrrrrrrrrr.
Stací vzít ntb do ruky a žádné trrrrrrrrrrrrrrrr nedělá. Tak jsem otevřel co se dalo a zkontroloval vše co se dalo utáhnout. Výsledek žádný prostě jak to stojí na stole tak to lehounce rezonuje ale většina lidí by si toho ani nevšimla.
Jinak pokud se podaří nechat ntb v nečinnosti tak dlouho že se vypne obrazovka pomůže jen ntb vypnout a zapnout natvrdo.

Nepoužívám žádný NHC ani Everest jen Mobmeter a přibalené P4G snadné a funkční spouštím jen když jedu na bat.
Jinak záruka na to je a výrobce musí vědět co montuje a kolik to snese a pokud se disk upeče musí mi servis Asus uznat reklamaci, stejně plánuji časem ten pomalý 5400otáčkový Hitachi HDD vyměnit pač je to pěkná brzda provozu 8-).

Už jsem si užil problémů dost s tím co jsem psal výše a ne vše se mi podařilo vyřešit třeba mi zůstala jakási recovery partition 3,52GB (něco jako Spasitel myslím)která nejde ničím odstranit apod. ale beru to tak že dokanalé PC neexistuje a prostě drobné vady na kráse neřešim pač čím víc budu řešit tím víc problémů najdu to nechci za ty prachy ;-).