Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svchost berie priveľa pamäte a CPU

Zdravím, asi pred dvoma týždňami sa mi objavil tento problém s svchost procesom. Po prezretí na nete som našiel že to môže spôsobiť sysmain, tak som službu zrušil a to pomohlo. No teraz sa namiesto sysmain spustili zase ďalšie služby, ktoré mi berú asi 350MB pamäte a 50% CPU. Preskenoval som PC niekoľkokrát (Bitdefender Plus) no nič mi nenašlo.. je možné že aktualizácie spustia služby, ktoré boli vypnuté? Noťas bol nedávno v oprave ale so súbormi sa nič vraj nerobilo. Možno spustili niektoré služby na nastavovanie ale jedine čo opravovali bol monitor..
Windows 7 64x
Inter Dual Core B800
Intel HD Graphics Family (nezobrazuje presnejšie či je to 3 alebo 4000 séria)
len 2GB RAM -_-
Tu je zoznam služieb ktoré ten svchost používa vždy keď vyskočí na 350MB:
windows update
windows manager instrumentation
themes
rozpoznávanie HW
system event notification service
plánovač úloh
user profile service
lanman service
IP helper
gpsvc
eaphost
computer browser
bits

winupdate je u ms nekonečný problém, který nějaká aktualizace rozese.. a jiná za měsíc nebo za půl roku třeba opraví.
podle velikosti zabrané paměti to právě vypadá na nekonečné neúspěšné pokusy o synchronizaci aktualizací.
vygoogli někde reset wuausrv, smazání obsahu C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download nebude stačit.
asi: http://support.microsoft.com/mats/windows_update/c s-cz

postupů ke kříšení nefunkční služby je víc.
buď se znovu registrují .dll - když ms zas něco při aktualizacích "opravil", ale pak bych čekal masové postižení.
anebo jen smazat lokální nastavení, někde jsem viděl tento postup, vypadá rozumně:

net stop wuauserv
REG DELETE "HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Auto Update" /v LastWaitTimeout /f
REG DELETE "HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Auto Update" /v DetectionStartTime /f
Reg Delete "HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Auto Update" /v NextDetectionTime /f
net start wuauserv
wuauclt /detectnow

edit: ms ještě dodává:

In rare cases, you may need to run: "wuauclt.exe /resetauthorization /detectnow" command

ale přídavné parametry snad mají smysl jen s wsus...