Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potíže při zálohování celého systému Win Vista na DVD

Dobrý den,

mám potíže s vytvořením zálohy celého systému Visty. Postupuji klasicky: ovládací panely/systém a údržba/centrum zálohování a obnovení ... Tam zvolím ZÁLOHOVAT POČÍTAČ->NA JEDNOM NEBO VÍCE DISKŮ DVD... následně se mi objeví nahoře UMÍSTĚNÍ ZÁLOHY: ZÁLOHA BUDE POTŘEBOVAT TENTO POČET DISKŮ DVD 6 AŽ 11, dole BUDOU ZÁLOHOVÁNY NÁSLEDUJÍCÍ DISKY: VistaOS (C:) (SYSTÉM)... nakonec zvolím SPUSTIT ZÁLOHOVÁNÍ.

Vypálí se mi první DVD...když vysunu a vložím další DVD...opět se mi vypálí první DVD... tzn. že vypalování nepokračuje a dokola se vypaluje ta stejná čast.

Je pravda, že jsem tento nástroj od MS nikdy nepoužil, zálohuji pomocí Easeus Todo Backup na externí USB nebo síťový disk a pokud je dostatečně velký disk v PC, tak dělám i recovery "čistého" systému s ovladači plus základní programy přímo na disk. Podle potřeby nastavuji přírůstkové zálohy například jednou týdně.
Vypalovat to na 6 - 11 placek mi připadá v dnešní době jako zoufalost.

Vistu mám na notebooku starém cca 8 let a mám dost volných DVD, které jsem kdysi využil. Dalo by se říct, že se snažím udržet tento notebook při životě. Jinak se starám více o novější notebook u kterého je zálohovaní v pohodě, tam jsem to zálohoval do flash s USB 3 :D.

větší smysl podle mě má zálohovat to na externí disk.
flashku 1x neopatrně vytáhneš a kromě mrtvé flashky jsi bez zálohy.

pokud nemáš rozdělený disk na systém zvlášť a data zvlášť, vlastně nevidíš, co musíš zálohovat na obnovovací médium a co jsou jen dokumenty ke zkopírování.

co jsem tak zkoušel, záloha srovnatelných win7 s aplikacemi mívá image soubor 20-25gb.
to by se mi nechtělo cpát na obnovovací dvd, radši ten externí disk.

(k zálohování 200 pc nepoužíváme bitovou kopii, ale komerční sw, spouštěný skriptem. zálohu odkládá na datový oddíl d:, ať je k dispozici. ta se pak stahuje na síťový nas disk)