Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prezentace

V aplikaci Microsoft PowerPoint 2000 jsem si utvořil prezentačku (pps) s několika komprimovaných fotek jpg, které jsem podmaloval hudbou ve wavu a ejhle, měl jsem bumbrlíčka cca 15 Mb. Pokud to porovnám s prezentací, stahovanou s netu, která je delší a má i kvalitnější obrázky, jsem řádově 10x větší! Poradí někdo, jak komprimovat, nebo je nějaký jiný free softík na prezentačku?
Díky

Pisem ti ze aj wav moze byt skompresovany, a nielen od r.2003 ale uz odkedy existuje (posledne desatrocie minuleho tisicrocia :))
Otvor si to v hocakom wav editore a pri ukladani si pre ten wav nezvol PCM 44.1kHz 16bot stereo, ale nejaky iny format podla toho ake mas nainstalovane kodeky, a ake si myslis ze maju nainstalene kodeky ostatni. Standardne tam mas moznost aj mpeg Layer3 do 56kbps stereo, apod.

P.S. vymysli si nejaky normalny avatar, tu grcanicu som zmazal.

Ach, nero wave editor je v tomto akurat najchujovejsi, nevie to co som pisal.
Otvor si to povodne velke wav napr. aj v start - programy - prislusenstvo - multimedia alebo ako sa to vola - zaznam zvuku, normlane v menu Subor-otvorit, a potom menu Subor-Ulozit ako, a tam si klikni na zmenit format, kde je "PCM" si vyber MPEG Layer3, a zvol si kvalitu. Bude to niekolkonasobne mensie a niekolkonasobne kvalitnejsie (bude to wav subor so skompresovanym obsahom v mp3 formate).