Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Rozdíl mezi PCI a PCIe

Jaky je rozdil mezi slotem PCI a PCIe. Ptam se, protoze si chci koupit graf. kartu, ale nevim jestli mi pude na zakladni desku mam tam tyto sloty PCI a AGP

[mod]Zmena titulu (mif)[/mod]

Dalo by se říci, že PCI-E je nástupce AGP. Takže grafickou kartu musíš vybírat podle toho, jaký z těchto dvou slotů má tvoje deska. Klasický PCI slot je něco jiného. Ten vlastně sloužil jako předchůdce AGP, než přestala stačit jeho rychlost.

Jinymi slovy - AGP, PCI a PCIe jsou z hlediska grafickych karet nekompatibilni. PCI grafika nepujde do/ve slotu pro AGP nebo PCIe, PCIe grafika nepujde do/ve slotu AGP a PCI atd. :-D
Trochu detailu: AGP je rychlejsi varianta bezny PCI, ma navic par nedulezitych funkci. Pouziva jinej konektor nez PCI.
PCIe pracuje na uplne jinym principu nez PCI/AGP - pouziva seriovej prenos (neco jako klasicky IDE versus SATA). Konektory jsou podobny konektorum PCI, ale navzajem se nedaji kombinovat.