Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD disk do staršího notebooku

Mám starší NB s PATA diskem, 1 GB RAM a Pentiem 1,7MHz. Naistalovány jsou win7(32b) a Office 07 (na C ca 18GB). Disk je velmi pomalý. Užití je jen ten ofis a net. Uvažuji tedy o nasazení SSD. SATA disk místo optické mechaniky nejde - NB má nekompatibilní vnitřní konektor. Nemáte někdo praktickou zkušenost s užitím PATA disku Transcend SSD330 (32 nebo 64GB)? Dík za názor. P.S.: 1.200 je míň než 10.000 :-)

V prvni rade je potreba upgradovat pamet minimalne na 2GB. Bez toho SSD nema smysl a to jsem velky zastance SSD.

Hlavni problem je totiz v tom, ze na Win7 s 1GB RAM staci otevrit cca tri taby v prohlizeci a mas obsazenou celou pamet. Potom se misto pameti zacne pouzivat HDD, ktery je tisickrat pomalejsi pokud jde o pristupovou dobu. SSD je sice o dost rychlejsi nez HDD, ale oproti RAM je porad padesatkrat pomalejsi.