Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace wifi USB adaptéru

Dobrý den, koupil jsem wifi adaptér s čipsetem RTL8188CU. Nainstaloval jsem příslušný ovladač (klasický setup) ale počítač ten adaptér vůbec nedetekuje, po zasunutí se vůbec nic neděje, ve správci zařízení taky není vidět.Maturuju s tím dlouho, psal jsem prodejci, že asi vadný kus, on tvrdí, že byl před odesláním testován. Věděl by někdo, kde může být chyba? Jsem z toho jelen. Mám HP compaq NX9010, XP. Díky.

Věc se má tak, měl jsem dosud připojenej net kabelem. Teď jsem koupil n-kovej router, kdybych chtěl béčko co chodí max 54, tak bych si koupil nějakou x-letou vykopávku na aukru za stopade.
Když mám ten novej router, tak jsem koupil samozřejmě i n-kovej adaptér. Teď jsem kouknu, ta wifi karta v notebooku není povysunutá, není tam vůbec, takže nemůže chodit. Zjistil jsem, že byl model bez, byl i tentýž model s ní. Mám tam nainstalované akorát ovladače a soft utilitu ze stránek výrobce pro ten model s wifi.
Teď mě zajímá akorát, jestli ten adaptér co jsem koupil je na vyhození, a nebo může být ještě něco špatně u mě. Nerad bych totiž nad tím dál bádal, pokud je to zmetek.