Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Monad - skúsenosti?

Všade čítam aký je Vista super, aký je k ničomu, aké sú s mím problémy, aké problémy rieši práve Vista a podobne. Proste ako každý iný softvér. V krátkosti povedané, pokrok ide ďalej a Vista je tu a nedajú sa pred tým zatvárať oči. Nikde ale nečítam o tom, v čom je práve Vista výnimočná. Bill sa zobudil a konečne vytvoril "skriptovací jazyk", ktorý pripomína dnešné Linuxy a tým je ako náhrada za príkazový riadok práve Monad. Zuajímali by ma skúsenosti, dokumentácia a podobne. Kto sa s tým už pohral, ako to dopadlo? Teraz máme možnosť pracovať so skriptami VBS, ale toto je už naozajstná konzola, takže sa tomu nevyhneme. Ako je to teda?

a) Ve Vistě není defaultní command shell Monad, ale normální Windows NT command shell
b) není to žádná výjimečnost Visty, Monad je i pro Windows XP a Windows 2003 Server
c) dej si v Poradně vyhledat Monad, moje a Igorovy zkušenosti jsou v jednom z threadů
d) dokumentace a povídání o Monadu je, kdo by to čekal, na MSDN

PS. nad tím jak může skriptovací jazyk "připomínat Linuxy" mi zůstává rozum stát