
Nenačítá/nezobrazuje se mi harddisk.
Dobrý den,měl jsem notebook od HP, který ale po čase přestal fungovat, a zbyl mi po něm pouze jeho harddisk. V obchodě jsem koupil koupil koncovku SATA->USB abych mohl propojit HDD s PC. po zapojení se mi v pc načtou ovladače toho HDD ale v tomto počítači ho nemůžu najít. Neví někdo v čem je problém? Kabel je nový s ním by problém být neměl. Chtěl bych zachovat data co jsou na něm uložená.
Přikládám screenshot ze správy disků. ff06b69c4f
Děkuji
ten hdd byl nějaký šifrovaný? nebo se zaheslovaným přístupem? nějaký probook či co to?
když hdd strčíš přímo do stoláku, nepůjde vidět?
HDD šifrovaný není ani zaheslovaný. Jde o starý notebook někdy z doby, kdy vycházel win. vista. Notebook se nějak poškodil a zbyl mi pouze jen ten hdd. Zkoušel jsem odpojit HDD v PC a napojit tam tady tento, ale když jsem zapnul PC tak to po mě chtělo, abych vložil nějaké medium pro instalaci Win. jestli jsem to dobře pochopil.
Ten disk máš zapojit jako další, ne místo systémového.
Zapojil jsem ho jako další a nezobrazil se mi nikde..
v BIOSu je vidět?
Ne, a už ho dokonce nevidím ani ve správě disků
Pokud není v BIOSu, tak ho neuvidíš ani ve správě disků.
Omlouvám se v BIOSu už je i ve správě disků, měl jsem ho asi špatně zapojený. Jedná se asi o ten disk 1 (B). Na minulém screenshotu měl ale označení G.
ef3585af7c
Písmena A a B mu nedávej.
hm, ale stejně stále nevím co s tím... neví někdo kde může být problém? :(
jde aspoň naformátovat?
Ne, ani vytvořit oddíl
Nechcu malovat čerta na zeď, ale je možné, že disk je kaput. Tedy za předpokladu, že s pc je spojen sata-sata (bez toho USB)
jestli ho neviděl ani bios toho stoláku, můžeš ho použít už jen na hod diskem.
Zkus ten notebookový SATA disk zapojit přímo do počítače.
- O jakou prípojku SATA > USB se jedná?
http://interlink.tsbohemia.cz/sharkoon-rapid-case- 2-5-sata-usb2-0-black_d73698.html?fulltextword=SHA RKOON%20Rapid-Case
Kupoval jsem jej přímo v tsbohemii. Je to přesně on.