Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí HDD USB 3.0

Zdravím

Mám takový problém. Koupil jsem si externí 1TB HDD USB 3.0 . Jeho kabel je ale velmi krátký, tak jsem si v elektru koupil prodlužovací kabel. Když jsem ho ale donesl domů a zapojil do HDD, z toho se začalo ozývat periodické cvakání a jinak nic. Vůbec se nepřipojil (i když předtím s tím krátkým kabelem fungoval bez problému). Když jsem tentýž kabel testoval na svém starším externím 250 HDD 2.0 disku, dopadlo to stejně - cvakání a nic víc. Přitom když jsem do onoho prodlužovacího kabelu zapojil přenosnou flash klíčenku, fungovala bez potíží. V čem může být problém ??

- Vypadá to, ze pripojovací kabel, je jen nabijecí bez moznosti presunu dat, nebo jak píse MM, muze jít, nebo bych se spis priklonil k nekvalitnímu zpracování made in china.
- Kdyz zapojís predeslí, HHD stále reaguje?

Když zapojím do onoho USB portu starší HDD 2.0 s prodlužovacím kabelem, ten normálně funguje. Když mezi tento HDD s prodlužovacím kabelem vrazím tenhle novej 3.0 kabel, harddisk cvaká a šmitec - totéž se děje s novým HDD 3.0 po zapojení tohoto nového prodlužovacího kabelu 3.0 . Už jsem z toho vážně na palici !!!3-[