Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wake on LAN s Asusem RT-N10U

Zdravim poradnu..

Prosim Vas,potrebuji poradit s nastavenim routru..Vymenil jsem domaci routr a chtel bych sprovoznit WOL na dalku,konkretne u domaciho servru Zyxel,ktery tu funkci podporuje..
Routr je Asus RT-N10U a je fakt,ze ma v sobe tzuhle funkci..Ja ale chci zapinat server na dalku,mimo domaci sit a treba z androidu-tabletu,mobilu,atd..a to pres DDNS,ketry mam nastaveny dobre..V "starym" routru to slo pres port 9,tady v tomhle mi to nejde nijak,skousel jsem porty 7,9,80 a pak vymysleny..

Umel by nekdo poradit?FW v Asusu je original..

Prave ze jde..Ale ja se nechci logovat na routr a pak zapinat server timhle spusobem,krom toho v domaci siti..chi server zapnout i na dalku,mimo domov a to mi prave umoznuje WOL v androidu..(na "starem" routru Asus WL520GU to fungovalo,nastavil jsem port na 9,smeroval porty na IP adresu servru a slo to)

Ty snad umis cist z pismen,jak vis ze je to Zyxel? :));-)

V Asusu jsem nastavil predavani postu na Zyxel,co funguje,ale server to pres apku WOL nevzbudi,ani v domaci siti,ani nijak jinak,v androidu..(jedine v PC pres jinou apku ale vlastne principem stejne jako WOL)
U DMZ se pise ze je to dost nebezpecny kvuli virum a napadeni "hackerum",apod..proto bych se tyhle variante radeji vyhnul..

Zyxel najskor podporuje funkciu WOL prave takym sposobom z toho web rozhrania. To vyrobca mysli tou podporou aj ked je to len taka 1/2 podpora, ale je aspon nejaka. Mas spravne vygenerovany ten WOL paket ? Normalne to totiz nieje IP paket a neprechadza Internetom a ani routrom.

Ak ti to uz niekedy fungovalo, tak by si to mal mat vygenerovane dobre.
Tam ide o to, ze povodny navrh wakeup funkcie nepocital s tym, ze to pojde cez rozlicne siete a preto ten paket vyzera uplne inak ako IP paket. Internet funguje na baze protokolu IP, takze WOL paket musi byt spravne zabaleny do IP vrstvy aby mohol sireny cez Internet.
Neskusas to nahodou z vnutornej siete pomocou vonkajsej adresy routra ?
Tato vec totiz uz mnohdy nefunguje, pretoze si vyrobcovia konecne uvedomili, ze je to riadna diera do firewallu.
Je to potrebne skusat naozaj z Internetu (z inej siete). Nariklad pomocou druheho (ineho) operatora.

Mam zato,ze nemas pravdu,pac..routr,na kterem to chci sprovoznit WOL ma v menu a pres to to zapnout jde..S aplikaci WOL,kterou mam v PC,to po zadani IP Zyxelu v domaci siti jde taky-dokonce bez toho,abych vypisoval podmasku..

Nejde to ale z Androidu pres apku WOL,jak v domaci siti tak od jinyho operatora(jak pri zadani IP Zyxelu z dom.site tak pri zadani DDNS)-pritom to pred tim,na jinem routru stejny znacky slo..

Daj sem vypis ako to skusas.
Na lokalnej sieti, co sa nazyva LAN (Local Area Network) to funguje takmer vzdy aj bez specialnych uprav a to nielen na sieti IP, ale aj na IPX od Novellu. Pri WoL by malo byt patrne z nazvu, ze nie vzdy to musi fungovat, pretoze WOL = Wake on LAN. Existuje aj WoW (Wake on WAN) a enterprise routre take nieco maju.

Cim posielas ten WoL paket ?

Este mozem doplnit:
Ten WoL v routri funguje az na strane LAN routra, preto sa musis najprv prihlasit do WEB konfiguracie a odtial to spustit. Na strane LAN je jedno aky paket ta WEB aplikacia vygeneruje. Opakujem, ze specifikacia pre WoL pouziva vo svojej prvotnej podobe nestandardny paket, ktory neprechadza cez router. Kukni si to cez Wireshark. Okrem toho existuju dve navzajom odlisne podoby (vzory) generovanych paketov, preto to nemusi fungovat vzdy. Firmware LAN karty rozlisuje vzdy iba jeden vzor.

WOL zapinam pres PC timhle:

http://www.slunecnice.cz/sw/free-tool-wake-on-lan/
a to funguje v domaci siti bez problemu..

V androidu pres
https://play.google.com/store/apps/details?id=net. mafro.android.wakeonlan&hl=cs
a to nefunguje a o to mi prave jde..V starem routru (Asus WL520GU) to slo,nastavil jsem smerovani portu na IP Zyxelu s portem 9 a normalne to slo..

Wireshark skousel jeden znamy co tomu rozumi,no nic nenasel..

Motame sa v kruhu okolo zakladneho problemu.
1. WoL ti v domaci siti na PC normalne funguje.
2. WoL ti nefunguje z Androidu

Teraz ide o to, ci v tom Androide zadavas adresu lokalnej siete (IP pocitaca, ktory chces zobudit), alebo tam zadavas IP adresu routra (WAN adresu) ?

Zadavam tam IP Adresu Zyxelu v podobe 192.168.xxx.xxx a taky to nefunguje i kdyz zadam DDNS a stejne tak to nefunguje i kdyz to zadavam pres internet mimo domaci sit-cili pres 3G v mobilu,tabletu..

Naozaj to myslis tak, ze tam zadavas IP adresu Zyxelu na strane LAN ?
To by znamenalo, ze chces aby sa zobudil Zyxel a nie nejaky pocitac pripojeny do rovnakej siete.
Ak to skusas na svojej domacej lokalnej sieti, treba tam zadavat IP adresu konkretneho pocitaca, ktory sa ma zobudit.
Strana LAN toho routra pracuje tak ako keby si tam mal hlupy switch. Vtedy to nechodi cez NAT a ani firewall, pripadne ine zalezitosti spojene so stranou WAN.

Myslim,ze se zacinam do toho pekne zamotavat..ja nejsem odbornik a uz vubec ne "sitar"a bych Ti podrobne vysvetlill co na ktery strane jak jde nebo nejde..
Jako laik Ti ale pisu,ze do aplikaci WOL v domaci lokalni siti zadavam IP adresu Zyxelu,kterou jsem dal jak pevnou "jen" Zyxelu (zadal sem to pres presmerovani portu v domacim routru)a v spousteni a nasledni vzbuzeni jde(kdyz zapnu WOL v PC),nejde to ale v androidu..

Nechci vzbudit zadny PC,ale jen ten Zyxel a chci ho "budit" mimo domaci sit a pres Android..

Ked nieco prebudzas z lokalnej LAN tak nepotrebujes zadavat IP adresu ziadnu, dolezita je MAC adresa, paket je broadcast

Ked nieco chces prebudzat zvonku mimo lokalnej LAN, tak musis zadat vonkajsiu (verejnu) IP routeru, pretoze si vonku mimo LAN. A router musi vediet ten paket zmenit na broadcast. MAC zadavas samozrejme furt stejnu - to co chces prebudit.

P.S> a najprv skus zadat tvoju aktualnu verejnu IP ako cislo, potom budes riesit DDNS, kedze nevies ci DDNS vobec funguje spravne.

Myslim,ze DDNS funguje spravne,protoze jsem ho "zakladal" z duvodu,abych se mohl z venku napojit na Zyxel a to funguje-kdyz je zaplej..Bohuzel uz nefunguje to vzbuzeni Zyxelu..

Mas pravdu,kdyz probouzim Zyxela "pres Asuse" tak staci zadam jen MAC,on vlastne ani IP nechce..V apke kterou mam v PC,jde vzbudit Zyxel,kdyz mu zadam MAC a IP a Zyxel vzbudi..

Bohuzel v androidu v apke WOL,i kdyz zadam IP,MAC a i DDNS tak proste Zyxel nevzbudi..

Ked mas ten android pripojeny na router cez WiFi tak zadavas lokalnu IP alebo ziadnu IP. Mozes mat aj nejaku blbu app skus inu.

A ten router urcite asi aj ma nastavenie ze ci povolit ten paket zvonku, bud v nejakych Firewall settings alebo proste niekde, ked to ma podporovat tak si to tam hladaj, defaultne je zvonku vsetko blokovane snad.

Lepsi apka do androidu me nenapada korz aby byla zdarma..
V Androidu chce vyplnit MAC,IP a port..
V routru jsem nastavil smerovani portu s zadanim IP na Zyxel,kde jsem zadal mistni port 7 a pak i 9..rozsah portu nevim co zadat..

V Firewall nastavei je tohle nastaveni:
v obecnym je
Povolit Firewall
Povolit ochranu DoS
Zaznamenané typy paketů
Odpovědět na požadavek Ping z WAN

Povolit filtr URL

Povolit filtr klíčových slov

Filtr sitovych sluzeb kde je tabulka s timhle:
Povolit filtr LAN do WAN
Typ tabulky filtrování
Známé aplikace
Datum pro povolení filtru LAN do WAN
Denní doba pro povolení filtru LAN do WAN
Datum pro povolení filtru LAN do WAN
Denní doba pro povolení filtru LAN do WAN
Typy filtrovaných ICMP paketů

Ked chces prebudzat zyxel tym prvym routrom tak nemozes na zyxel nic smerovat, ten paket musi spracovat ten prvy router a spracovat ho (zmenit na broadcast). A ne forwardovat to nikam.

Pisal si ze z LAN ti to slo ked si zadal lokalnu IP toho prveho routeru. Tak zrus vsetky presmerovania a skus to z WAN (zadas verejnu IP prveho routeru, a MAC zyxelu ak chces prebudzat zyxel)

Tak zrus vsetky presmerovania a skus to z WAN

Jestli myslis presmerovat jako porty,,tak to jsem uz udelal v "slozce" WAN,ale neni moznost zadat MAC,jen IP..a kdyz nedas port tak Te dale nepusti..

Nezadavam IP prvniho routru,ale rovnou IP Zyxelu(pro probuzeni Zyxelu v domaci siti)..Jestli si teda dobre rozumime..