Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlasitý větrák -NTB

Zdravím, mám hlasitý větrák na notebooku jako kdyby " drhl ". neví někdo jak ho ztišit ? NTB: packard bell TV11
a dále mám otázku jestli ěkdo neví jak vypnout speciální funkce na klávesáh F1-F12 . Např mám odpojení wifi na F3 ale když hraju nějakou hru tak dám např. F5 a monitor se vypne :-)

K vetráku:
ntb sa dá rozobrať, vetrák vyčistiť/vymeniť...

Špeciálne funkcie:
buď sa to dá nastaviť v nejakom obslužnom sw dodanom a nainštalovanom k ntb, alebo možno priamo vo windows, alebo v nejakom inom programe, ktorý premapuje konkrétne klávesy...

na Fn nemoze byt obsluzna utilita ptz to riadi FW v EC a ne sw beziaci v CPU. preto to je v BIOSe. Napr. na mojom NB. Lenovo mozno ma specialnu utilitu ktora vie komunikovat aj s EC, ja lenovo nemam, ale predpokladam ze to bude aj v BIOSe aj u lenova. Tak nech hlada aj utilitu aj prezre BIOS.

P.S. jaj dotaz je o packard bell a ne o lenovo, tak tam to bude imho takmer nabeton v biose. Ale packard bell teda rozhodne nemam takze nech si to najde sam :D (napr. v navode k notebooku)